Muslimové

Ilustrační fotografie

Hrozí Evropě islamizace, nebo populisté přehánějí?

Aktuality Analýza

Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se představitelka krajní pravice probojovala až do druhého kola prezidentských voleb. I u nás jsme se stali svědky docela slušného volebního výsledku SPD Tomia Okamury a ve Švédsku by se krajní pravice mohla umístit na druhém místě. O tom, zda jsou takové obavy opodstatněné, informoval britský deník Dailymotion.co.uk.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Muslimové budou již brzy dominovat světu. Mají více dětí a jsou mladší

Muslimové v současné době představují druhé největší světové náboženství. Již za několik let ale díky vyšší porodnosti a nižšímu průměrnému věku věřících předběhne islám křesťanství. V tuto chvíli je má největší muslimskou populaci Indonésiem do roku 2050 ale toto prvenství přejde na jinou zemi, tvrdí výzkumníci z Pew Research Center.

Ilustrační fotografie

Z evropského města se stal ráj muslimů. Štědré sociální dávky, přísný islám, žádná kontrola

Aktuality

Stále více radikálních muslimů se přesunuje z Francie do Velké Británie. Tam je totiž čekají štědré sociální dávky, nedostatek kontroly ze strany státních orgánů a možnost praktikovat přísnější verzi islámu. Velká Británie si získala reputaci jako halal ráj pro saláfisty, kteří nejsou schopni zajistit si víza do Saúdské Arábie. Tvrdí to francouzský magazín L'Obs.

Ilustrační fotografie

Každodenní realita v Jemenu: Otec prodal desetiletou dceru muslimovi

Aktuality

V nejchudší zemi arabského světa nebývale roste počet dětských nevěst. Na vině je fakt, že v zemi zuří válka a všude panuje chaos. Rodiče proto často kvůli penězům prodávají své děti, především dívky. Právě tak podle agentury AP vypadá každodenní realita v Jemenu.

Ilustrační fotografie

V Rakousku dochází ke konfliktům mezi islámskou vírou a evropskou kulturou

Aktuality

Počet muslimů v Rakousku díky migraci rapidně vzrostl a začínají se objevovat první problémy, při nichž dochází ke konfliktům mezi islámskou vírou a evropskou kulturou, potažmo zákonem. Muslimští vůdci vyzvali tamní ženy, aby se začaly zahalovat, což se předním politickým představitelům nelíbí. S odkazem na dnešní jednání rakouské vlády o tom informovala přední rakouská média.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Neutralita náboženských symbolů: Zmizí ze škol i kříže?

Rakouská muslimská politička Muna Duzdarová otevřela v souvislosti s návrhem na zákaz islámského šátku pro pracovníky ve veřejném sektoru další otázku. Poukázala na to, že by zákon mohl rozšířen také na odstranění křížů z rakouských škol. Informuje o tom list Kronen Zeitung.

Ilustrační fotografie

Muslimové se obávají dalších Trumpových kroků

Aktuality

Trump v pátek vydal nařízení, podle kterého občané sedmi muslimských zemí mají na 90 dní zákaz vstupu do země. Jeho krok vyvolal velké pozdvižení ve světě. Státníci jako Theresa Mayová nebo Angela Merkelová se od této politiky distancovali. Trumpovo jednání vzbuzuje obavy nejenom v muslimských zemích, ale i na americké půdě. Muslimští občané USA se bojí, co přijde příště, píše The Huffington Post.

Ilustrační fotografie

Tisíce muslimů přestupují na křesťanskou víru. To se Islámskému státu líbit nebude

Aktuality

Tisíce muslimů přestupují na křesťanskou víru. Přes masivní exodus křesťanů z problémy stižených blízkovýchodních zemí jako je Sýrie, Irák nebo Irán, se místní kostely zaplňují muslimy, kteří přijali křesťanství. Důvodem je zřejmě nespokojenost s tvrdými islámskými režimy. Podobná situace se děje i na Evropském kontinentu, kde v zemích jako je Švýcarsko, Německo, Rakousko či Anglie se muslimští uprchlíci nechávají pokřtít.

Ilustrační fotografie

Výroční zpráva o integraci imigrantů vás může překvapit

Aktuality

Vládní zmocněnkyně pro integraci německé vlády Aydan Özoguzová v pátek představila výroční zprávu o integraci. Podle ní se v posledních letech situace hodně zlepšila. Zároveň kritizovala opoziční antiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD).

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

19. května 2024 14:14

Česko nakupuje nejvíce zlata na světě. Jeho hodnota v majetku ČNB šestinásobně převyšuje průměr let 1993 až 2024

Česká republika se letos v prvním čtvrtletí připojila k zemím, které se snaží omezit svoji závislost na americkém dolaru. Činí tak v souvislosti s válkou na Ukrajině a obavou, že by Spojené státy mohly eventuálně přistoupit ke zmražení jejich devizových rezerv podobně, jako je zmrazily Rusku. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy