K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

V centru irácké metropole stojí obrovský vánoční strom. Začnou muslimové slavit Vánoce?

V centru irácké metropole vyrostl obrovský vánoční strom. Muslimové však Vánoce neslaví, a strom má tudíž trochu jiný účel. Symbolizuje solidaritu s křesťany.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije! - anotační obrázek
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije!

Na znamení solidarity s křesťany vyrostl při příležitosti vánočních svátků vánoční stromeček, který je nejvyšší v irácké metropoli.

Stojí za ním podnikatel Jásir Saadi, který vysvětlil, že tato iniciativa má za cíl "spojit se s našimi bratry křesťany v oslavě jejich svátků a pomoci Iráčanům zapomenout na jejich trápení, zvláště boje o Mosul".

O ten irácké vládní síly a jejich spojenci svádí boj s džihádistickou organizací Islámský stát (IS).

"Tento stromeček představuje lásku a mír," uvedla podle zahraničních médií učitelka Saba Ismailova, když se se svými žáky fotografovala u stromu. "Přeji všem iráckým křesťanům, aby se mohli vrátit do Iráku a žít normálním a klidným životem," dodala.

Četnost křesťanské komunity v Iráku se neustále snižuje od Spojenými státy vedené invaze v roce 2003. Křesťané byli terčem mnoha útoků islámských extremistů a mnozí ze země odešli za lepšími ekonomickými příležitostmi v zahraničí.

Tisíce křesťanů také uprchly z Mosulu a okolních oblastí, když tuto oblast v létě 2014 začaly obsazovat ozbrojenci z IS, kteří křesťany nutili konvertovat k islámu nebo platit zvláštní daň. 

Témata: vánoce | Muslimové

Diskuze: V centru irácké metropole stojí obrovský vánoční strom. Začnou muslimové slavit Vánoce?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky