ČSSD

Ilustrační fotografie

Pokutování za volný byt? Volební priorita ČSSD nás přibližuje 50. létům

Ekonomika Komentář

Komentář Lukáše Kovandy: Minulý týden představené priority volebního programu ČSSD zřetelně dokumentují, že vládní strana po volbách bude usilovat o to, aby prudce rostoucí veřejný dluh spláceli zejména ti nejmajetnější. V tomto smyslu program naplňuje klasickou definici levicovosti. V některých případech však zachází na samou hranu, či dokonce za ni, toho, co je ještě v rozvinuté demokratické a svobodné společnosti běžně přijatelné.

Jan Hamáček

Hamáček: ČSSD nemůže podpořit ani jednu verzi daňových změn

Daně a mzdy

Sociální demokracie nemůže podpořit ani jednu verzi daňového balíčku. Nejlepší by bylo, kdyby balíček neprošel ani v jedné podobě. V dnešní rozpravě na daňovým balíčkem to řekl předseda ČSSD Jan Hamáček. Sněmovna dnes rozhoduje o tom, zda dá přednost svojí verzi, nebo té senátní. Obě verze počítají se zrušením superhrubé mzdy a jejím nahrazením dvěma sazbami daně z příjmů fyzických osob, a to 15 procent a 23 procent pro lidi s příjmy zhruba nad 140.000 korun měsíčně.

Jan Hamáček

Zrušení superhrubé mzdy se mění? ČSSD Babiše nepodpoří

Aktuality

ČSSD nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. V Otázkách Václava Moravce v České televizi to dnes řekl předseda strany a vicepremiér Jan Hamáček. Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu řekl, že vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy pouze na dva roky, jak o tom dříve mluvil prezident Miloš Zeman.

Jan Hamáček

Daně a mzdy

ČSSD chce superhrubou mzdu zrušit, ale musí se vyřešit příjmy rozpočtu

Koaliční ČSSD chce zrušit superhrubou mzdu, ale současně se musí vyřešit příjmová strana rozpočtu, sdělil dnes ČTK vicepremiér a předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Řešením podle něj může být daň pro banky, kterou ČSSD v minulosti v koalici hnutí ANO neúspěšně navrhovala.

Jana Maláčová

Maláčová: ČSSD navrhne snížení platů ústavních činitelů

Ekonomika

Vládní ČSSD navrhne v souvislosti s očekávaným hospodářským poklesem snížení platů ústavních činitelů. Návrh představí v nejbližších dnech, změna by se měla týkat ministrů, poslanců a senátorů. Platová základna by měla dosahovat maximálně pětinásobku minimální mzdy, uvedla dnes na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Nyní se platy ústavních činitelů odvíjejí od průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře.

Ilustrační fotografie

Důchody se budou opět zvyšovat. ČSSD požaduje růst o 1 000 korun

Důchody a sociální podpora

Sociální demokracie bude požadovat na příští rok růst důchodů nad zákonnou valorizaci. V České televizi to dnes řekl předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka. Za ideální výši růstu by považoval 1000 korun. Podle zákona by valorizace měla být asi 750 korun.

Alena Schillerová

Platy ve veřejné sféře: ČSSD bude jednat se Schillerovou, pak se sejde koalice

Daně a mzdy

Sociální demokracie bude po dnešním zasedání vlády jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o platech ve veřejné sféře. Na pozdějším koaličním jednání pak chce strana probírat mimo jiné situaci ve zdravotnictví. Novinářům to před dnešním zasedáním kabinetu řekl předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček. Zvýšením platů se měla dnes původně zabývat tripartita, její jednání se ale o týden posunulo.

Má ČSSD zůstat ve vládě? Názory politologů se liší

Má ČSSD zůstat ve vládě? Tohle si myslí politologové

Aktuality

Kdyby ČSSD zůstala v opozici, rozpory uvnitř strany by ji neminuly, poněvadž by pak mnozí mohli namítat, že strana měla do vlády jít. V celkové bilanci se plusy a mínusy vzájemně eliminují, takže výsledek je nula, napsal ČTK politolog Josef Mlejnek z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Kateřina Valachová

ČSSD trvá na zrušení karenční doby a na zavedení zálohovaného výživného

Aktuality

Sociální demokracie trvá na zrušení karenční doby, tedy na obnově proplácení nemocenské v prvních třech dnech, a na zavedení zálohovaného výživného. Podporu očekává od sněmovního sociálního výboru. Před jednáním výboru to dnes novinářům řekly poslankyně ČSSD Kateřina Valachová a Alena Gajdůšková.

Ilustrační fotografie

Důchody a sociální podpora

Zvýší se důchody o 500 korun? Další generace důchodců na systém doplatí

ČSSD nově navrhuje zvýšení starobních důchodů od roku 2018 v průměru alespoň o 500 korun tak, aby částka odrážela růst cen a vývoj mezd. Podle opozice ale nemá cenu lidem lhát, že důchody budou, protože si spořili do průběžného systému. Aktuálně nastavený systém je totiž dlouhodobě neudržitelný, protože dávno nestačí platit všechny důchody.

Ilustrační fotografie

Daňové změny dle ČSSD. Ekonom naznačil, co nás může čekat

Daně a mzdy

ROZHOVOR - ČSSD představila své plány týkající se změny daňového systému. Kromě bankovní daně mluví o progresivním zdanění firem i fyzických osob. Jak ale poukazuje ekonom Ing. Štěpán Křeček, MBA z Vysoké školy ekonomické, Česká republika má už teď druhý nejsložitější daňový systém v rámci Evropské unie.

Bohuslav Sobotka

Ohlédnutí za sjezdem ČSSD aneb Co se dělo v zákulisí

Aktuality

To, co je na pódiu během sjezdu ČSSD pronášeno, si mohou všichni prohlédnout v televizi nebo přečíst v novinách či na internetu, My vás teď ale zavedeme do zákulísí a řekneme vám, co se na brněnském výstavišti dělo mimo objektivy kamer.

Bohuslav Sobotka

Ekonomika

Spočítejte si, o kolik vás obereme. Satirická kalkulačka se vysmívá ČSSD

Sociální demokraté navrhují ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent.

Daně, ilustrační fotografie

ČSSD přišla s novými daňovými návrhy. Bohatí budou doplácet chudým?

Daně a mzdy

Sociální demokraté navrhují ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent.

Bohuslav Sobotka

ČSSD ztrácí dech. O problémech strany promluvil bývalý europoslanec

Aktuality

Sociální demokracie podle různých průzkumů stále zaostává za hnutím ANO, které by v současné době volby vyhrálo. Hlasoval by pro ně asi každý třetí český volič. Ozývají se hlasy, že ČSSD ztrácí dech. Na problém své strany se zaměřil také někdejší europoslanec Libor Rouček.

Bohuslav Sobotka

V ČSSD nastane otřes. Strana hledá nového lídra

Aktuality

Sociální demokracie hledá nového lídra strany, který by ji převzal od dosavadního předsedy Bohuslava Sobotky. Podle Lidových novin by mělo ke změně ve vedení dojít ale až po podzimních volbách.

ČSSD k důchodům

Jaký byste měli důchod, kdybyste šli dnes do penze? ČSSD odpovídá

Důchody a sociální podpora

Téma týkající se důchodů je opět na stole. Nejen, že se debatuje o výši penzí pro příští rok, ale není tomu ani tak dávno, co vláda debatovala o věku odchodu do důchodu. Nyní vám sociální demokracie dokonce řekne, jaký důchod byste brali, kdybyste šli do penze dnes.

Andrej Babiš

Chceme hranici pro odchod do důchodu, zní z ČSSD. Babiš tvrdě reaguje

Důchody a sociální podpora

Ve vládní koalici se schyluje k další velké politické bouři. Tentokrát kvůli zastropování věku pro odchod do důchodu. ČSSD navrhuje hranici 65 let, proti tomu je ale ministr financí Andrej Babiš, který jakoukoliv hranici označuje za předvolební populismus.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.