Boris Johnson

Boris Johnson

Johnson: Situace na trhu pohonných hmot v Británii se začíná zlepšovat

Aktuality

Situace na trhu pohonných hmot v Británii se začíná zlepšovat, uvedl dnes premiér Boris Johnson. Motoristy vyzval, aby tankovali jako za běžné situace a ujistil je, že se vláda připravuje na zajištění dodávek. Informovala o tom agentura Reuters, která nicméně upozornila, že v některých regionech zůstávají zavřené stovky čerpacích stanic. Lidé tam na palivo dál čekají ve frontách i několik hodin.

Boris Johnson

Johnson: Dohoda s EU musí být hotová do poloviny října

Aktuality

Nebude-li dohoda o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií hotová do říjnového summitu unijních lídrů, pak by se obě strany měly smířit s krachem jednání a "jít dál". Před novým blokem rozhovorů mezi vyjednávacími týmy to dnes řekl britský premiér Boris Johnson.

Boris Johnson

Británii čeká zásadní krok v uvolňování restrikcí, oznámí Johnson

Aktuality

Británie za necelé dva týdny zažije další zásadní krok na cestě k návratu k životu před koronavirem, protože obyvatelé Anglie budou moci opět zajít do restaurací či hospod a otevřou se také muzea a kina. Podrobnosti ohledně další vlny uvolňování restrikcí dnes odpoledne představí v parlamentu premiér Boris Johnson. Podle serveru BBC ministerský předseda nejspíš oznámí i změnu ohledně dodržování bezpečné vzdálenosti na veřejnosti, která by nově měla být jeden metr namísto dosavadních dvou metrů.

Boris Johnson

Aktuality

Boris Johnson byl propuštěn z nemocnice. Británie hlásí na 9 900 obětí

Británie se řadí mezi evropské státy, které jsou nejhůře postiženy nákazou novým typem koronaviru. Nemocí covid-19, kterou tento vir vyvolává, se v zemi dosud nakazilo téměř 80.000 lidí, což jí v Evropě řadí na páté místo, a na 9900 lidí na ni zemřelo. Britská vláda byla zpočátku kritizována za to, že otálela se zavedením radikálních opatření proti koronaviru a čelila také kritice kvůli nedostatku ochranných pomůcek i pomalému tempu testování pacientů. Mezi nakaženými se nakonec ocitl i britský premiér Boris Johnson (55), který byl dnes propuštěn z nemocnice do domácího léčení.

Boris Johnson

Boris Johnson je stále na JIP, vláda bude jednat o dalších krocích

Aktuality

Britský premiér Boris Johnson je i po třetí noci strávené kvůli nemoci covid-19 na jednotce intenzivní péče ve stabilním stavu. Náměstek ministra kultury Oliver Dowden dnes v rozhovoru s veřejnoprávní stanicí BBC řekl, že se ministerskému předsedovi daří poměrně dobře. Ve středu ministr financí Rishi Sunak řekl, že se Johnsonův stav zlepšuje. Britská vláda dnes bude jednat o dalším postupu v boji s šířením koronaviru, který si vyžádal v zemi již přes 7000 obětí.

Boris Johnson

Boris Johnos zůstává na JIP. Jeho stav je stabilizovaný

Aktuality

Britský premiér Boris Johnson zůstává kvůli onemocnění covid-19 v nemocnici, je ale ve stabilizovaném stavu. Uvedl to dnes náměstek ministra zdravotnictví Edward Argar, informovala agentura Reuters. Johnson strávil už druhou noc na jednotce intenzivní péče. Na ni jej lékaři nechali přesunout poté, co se u ministerského předsedy zhoršily příznaky nemoci způsobené koronavirem.

Boris Johnson

Británie čelí kvůli koronaviru kritice, Johnson leží na JIP

Aktuality

Británie se řadí mezi evropské státy, které jsou nejhůře postiženy nákazou novým typem koronaviru. Nemocí covid-19, kterou tento vir vyvolává, se v zemi dosud nakazilo přes 51.600 lidí a 5373 na ni zemřelo. Britská vláda byla zpočátku kritizována za to, že se zavedením radikálních opatření proti koronaviru otálí a v posledních dnech čelila kritice kvůli nedostatku ochranných pomůcek i pomalému tempu testování pacientů.

Boris Johnson

Aktuality

Britskou vládu dva týdny po brexitu opouští několik ministrů

Necelé dva týdny po odchodu Británie z Evropské unie premiér Boris Johnson dnes učinil několik změn ve své vládě. Kabinet musela opustit ministryně obchodu, ministryně životního prostředí či ministr pro Severní Irsko. Nečekaně na svou funkci rezignoval také ministr financí Sajid Javid, informoval zpravodajský web BBC. Nahradil jej Rishi Sunak. Ve vedení ministerstev zahraničí a vnitra zůstávají Dominic Raab a Priti Patelová.

Theresa Mayová v Parlamentu Velké Británie

Johnson plánuje revoluční změny britské vlády

Aktuality

Britský premiér Boris Johnson má v plánu vytvořit "revoluční" vládu, chce propustit některé ministry, spojovat rezorty a místo státních úředníků zapojit externí odborníky. Napsal to dnes britský list Sunday Times. Premiér, jehož konzervativci před několika dny přesvědčivě vyhráli parlamentní volby, by se mohl zbavit až třetiny nynějších ministrů, napsal list s dovoláním na vládní úředníky.

Ilustrační fotografie

Evropské akcie po Johnsonově vítězství rekordně stouply

Ekonomika

Evropské akcie dnes po vítězství konzervativců v britských parlamentních volbách rekordně stouply. Zájem investorů o rizikovější aktiva posilují i zprávy o pozitivním vývoji ohledně americko-čínské obchodní dohody. Na devizových trzích posiluje libra.

Brexit

BREXIT: Británie odejde z EU na konci ledna, ujistil Johnson

Aktuality

Británie odejde z Evropské unie k 31. lednu příštího roku, již tomu nic nezabrání. Dnes to v projevu po vítězství vládních konzervativců ve čtvrtečních parlamentních volbách prohlásil britský premiér Boris Johnson. Podle jeho slov je nyní uskutečnění brexitu prvořadým úkolem.

Boris Johnson

Aktuality

Johnson: Konzervativci získali silnou podporu pro brexit

Britský premiér Boris Johnson dnes prohlásil, že jeho konzervativní vláda patrně ve volbách získala silnou podporu, aby zajistila brexit. Skotská první ministryně a předsedkyně Skotské národní strany (SNP) Nicola Sturgeonová se mezitím nechala slyšet, že Skotsko musí mít právo na další referendum o své nezávislosti na Spojeném království, což zdůvodnila velkým úspěchem své strany ve Skotsku. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační fotografie

Johnson slíbil, že zajistí brexit, sníží daně a zvýší investice

Ekonomika

Odchod Británie z Evropské unie s vyjednanou dohodou, snižování daní i vyšší investice do školství či zdravotnictví slíbil britský premiér Boris Johnson voličům, kterým představil volební program své Konzervativní strany. Volby, které se uskuteční 12. prosince, budou podle něj nejzásadnější v moderních dějinách Británie.

Boris Johnson

Johnson v historické televizní debatě slíbil brexit 31. ledna

Ekonomika

Británie "rozhodně" vystoupí z Evropské unie 31. ledna a do konce příštího roku je schopná uzavřít dohodu o novém partnerství s EU. V dnešní historické předvolební debatě televize ITV to prohlásil konzervativní britský premiér Boris Johnson. Jeho hlavní vyzyvatel Jeremy Corbyn, který do prosincových předčasných voleb vede opoziční labouristy, označil vládní brexitový harmonogram za nesmysl. Británie si podle něj musí přiznat, že potřebuje zachovat "pevný" vztah s evropským blokem.

Ilustrační fotografie

Johnson: Nedodržení termínu brexitu hluboce lituji

Ekonomika

Britský premiér Boris Johnson hluboce lituje toho, že se mu nepodařilo dodržet slib a vyvést zemi z Evropské unie do 31. října. Řekl to v dnešním rozhovoru na stanici Sky News. Za své selhání se prý hodlá omluvit členům své Konzervativní strany. Zároveň jim ale slíbil, že pokud strana vyhraje prosincové volby, může být ohledně brexitu jasno už do Vánoc.

Ilustrační fotografie

BREXIT se znovu odkládá. Johnson usiluje o prosincové volby

Aktuality

Britský odchod z Evropské unie se takřka jistě tento čtvrtek neuskuteční poté, co se dnes členské země EU dohodly na podobě nového odkladu brexitu, kterou následně schválil také Londýn. Novým termínem je 31. leden 2020, přičemž Británie může evropský blok opustit i dříve, pokud budou ratifikovány podmínky odchodu. Po problémech s prosazením "rozvodové" dohody v britské Dolní sněmovně premiér Boris Johnson opět usiluje o vyvolání předčasných voleb, dnes ale tento postup v dolní komoře parlamentu neprosadil.

Brexit

Brexit k 31. říjnu je v nejlepším zájmu země, prohlásil Johnson

Ekonomika

Odchod Británie z Evropské unie k 31. říjnu by byl v nejlepším zájmu země. Prohlásil to dnes britský premiér Boris Johnson při interpelacích v Dolní sněmovně. Vůdce labouristické opozice Jeremyho Corbyna ministerský předseda vyzval, aby vysvětlil, jak by brexit uskutečnil on.

Brexit

Osm dní do BREXITU: Johnson utrpěl další porážku. Odejde Británie bez dohody?

Aktuality

Britský premiér Boris Johnson v úterý pozastavil projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Udělal to poté, co utrpěl porážku v Dolní sněmovně, kde poslanci odmítli vládní harmonogram pro schvalování tohoto obsáhlého dokumentu předpokládající, že vše se stihne za pouhé tři dny. Johnson po své další parlamentní prohře doplnil, že vláda nyní musí zrychlit přípravy na možnost brexitu bez dohody. Do nyní platného data odchodu Británie z Evropské unie, o němž už roku 2016 rozhodli voliči v referendu, zbývá osm dní.

Brexit

Boj o brexit nekončí, Johnson zostudil EU

Ekonomika

Evropská média zhodnotila sobotní dramatické události v londýnském Westminsteru i překvapivý krok britského premiéra Borise Johnsona odeslat předsedovi Evropské rady dva protichůdné dopisy. V jednom žádá unii o odklad brexitu, jak mu ukládá zákon, ve druhém ale říká, že odklad není dobrý nápad.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.