BREXIT: Johnson čeká po odchodu Británie z EU baby boom

Britský premiér Boris Johnson předpověděl, že v zemi po odchodu z Evropské unie prudce vzroste porodnost, podobně jako v případě baby boomu po olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

Ilustrační fotografie

Konzervativní předseda vlády, který svůj mandát bude obhajovat ve čtvrtečních předčasných volbách, to řekl v rozhovoru s listem The Sunday Times. Britská média ale podotkla, že podle statistiků po olympiádě porodnost naopak klesla.

"Kupidovy šípy se po brexitu zase vznesou, v celé zemi pokvete láska. Bylo tomu tak po olympijských hrách, jak jsem správně prorokoval v projevu v roce 2012, bylo to úžasné. Tehdy nastal velký baby boom," uvedl Johnson.

Britský tisk ale poznamenal, že ve Spojeném království v roce 2013 poklesla podle statistického úřadu ONS porodnost oproti předchozímu roku o 4,3 procenta. V zemi sice od roku 2001 s výjimkou roku 2009 porodnost rostla a rok 2012 byl z tohoto hlediska rekordní, ale olympiáda se konala od 27. července do 12. srpna 2012 a žádné dítě počaté během ní tak nemohlo přijít na svět ve zmíněný rok.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky