Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Británii čeká zásadní krok v uvolňování restrikcí, oznámí Johnson

Boris Johnson
Boris Johnson
Foto: Instagram

Británie za necelé dva týdny zažije další zásadní krok na cestě k návratu k životu před koronavirem, protože obyvatelé Anglie budou moci opět zajít do restaurací či hospod a otevřou se také muzea a kina. Podrobnosti ohledně další vlny uvolňování restrikcí dnes odpoledne představí v parlamentu premiér Boris Johnson. Podle serveru BBC ministerský předseda nejspíš oznámí i změnu ohledně dodržování bezpečné vzdálenosti na veřejnosti, která by nově měla být jeden metr namísto dosavadních dvou metrů.

Právě zmírnění bezpečné vzdálenosti podle britských médií pomůže podnikatelům, kterých se uvolňování od 4. července bude týkat. Kromě stravovacích zařízení se mají poprvé od půlky března otevřít bary, hospody, hotely, ale také galerie. Provozovatelé upozorňovali na to, že pokud by v době zahájení provozu pravidlo o dvoumetrové vzdálenosti platilo, znamenalo by to při obsluhování hostů obrovské potíže a omezení.

Server Independent napsal, že premiér bude hovořit i o tom, za jakých okolností bude možné otevřít například kina. Ta budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla, diváci si nejspíš budou muset vstupenky rezervovat předem a omezení se budou týkat i zasedacího pořádku v sálech.

Britské úřady v pondělí ohlásily nejnižší denní bilanci úmrtí pacientů s koronavirem od poloviny března. Nových obětí bylo 15. Snižuje se i přírůstek případů nákazy - v neděli bylo nových nakažených méně než tisíc, nejméně od chvíle, kdy v Británii 23. března začala platit celostátní karanténa.

Témata:  Velká Británie Koronavirus COVID-19 Boris Johnson

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy