Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi zbytečně přicházejí o statisíce korun. Jak se zabezpečit a nenaletět?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zatímco některé druhy pojistek si domluví prakticky každý Čech, pojištění nemovitosti a domácnosti se takové popularitě netěší. Někteří lidé se přitom kvůli snaze ušetřit několik stovek ročně mohou připravit i o statisíce korun.

Většina Čechů má nadále ve zvyku podceňovat pojištění nemovitosti a domácnosti. Často totiž uzavřením pojistné smlouvy považují věc na dlouhou dobu za uzavřenou, což je špatně. Existuje hned několik důvodů, proč se vyplatí smlouvy každý rok kontrolovat.

Jedním z nich jsou zvyšující se ceny nemovitostí na tuzemském trhu, kvůli kterým si majitelé připlatí i za pojistné. Přesto se dá říct, že nejde o nikterak drahou záležitost, ceny pojištění se pohybují od 800 do 2000 korun ročně. Na pokrytí případných statisícových škod tedy stačí zaplatit desítky korun měsíčně.

Zdaleka nejčastěji pokrývá pojistka například vytopení domácnosti nebo jiný problém způsobený vodou. Vodovodní škoda se v domácnosti snadno vyšplhá ke statisícům korun. Často jde také o krádeže nebo škody z odpovědnosti.

Pokud si lidé pojistku domluví, měli by dávat pozor na dopisy od pojišťoven, v nichž bývá uveden přehled nastavení pojištění. Není však v Česku výjimkou, že lidé pojištění z nejrůznějších důvodů ruší. Kupříkladu proto, že nebylo správně nastaveno, bylo zastaralé a v případě pojistné události nedošlo k plnění. Na pojištění pak většinou úplně zanevřou a svojí chybu si často uvědomí, až když je pozdě.

Témata:  pojišťovny pojištění domácnosti Peníze

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

11. července 2024 12:34

Pohonné hmoty dále zdražují, Češi však tankují nejlevněji z okolních zemí, dokonce levněji než Poláci

Zdražování pohonných hmot v Česku pokračuje, i když jeho tempo mírně zpomaluje. V uplynulém týdnu zdražil benzin v průměru o 19 haléřů na litr, na 38,51 koruny za litr. Cena nafty vzrostla dokonce o 21 haléřů na litr a stojí 37,20 koruny za litr. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy