Nepovedené místo pro parkování postiženého. I s lampou veřejného osvětlení

Hitem polského internetu se stal snímek z města Opole na jihu země, kde po opravě jedné z ulic dělníci vyznačili místo pro parkování zdravotně postiženého, jehož součástí se stal sloup veřejného osvětlení. Rýpalové nyní škodolibě upozorňují, že takový sloup představuje při parkování neopominutelný problém pro každého řidiče, natož postiženého. Městská správa ale ujišťuje, že sloup brzy zmizí.

Ilustrační fotografie

"Matičko! Starosta se pochválil, že (stavební) práce končí a jak pěkně to vypadá. Je pěkné, že je i tolik nových míst k parkování! Bravo!" ironicky napsala autorka snímku zde, která jej zveřejnila na internetu.

"Fotka z Opole zastínila dokonce i brexit," napsal list Fakt24 na svém webu. "Odchod Británie z Evropské unie je sice důležitá událost, ale už dávno jsme na něj připravovali. Ale na to, co se stalo v Opole, nebyl připraven snad nikdo," dodal.

Městský úřad nicméně tvrdí, že vše je v pořádku. Sloup má totiž zanedlouho zmizet. "Chtěli jsme co nejdříve umožnit postiženým, aby využívali vyhrazená místa, a tak jsme vyznačili všechna, včetně jednoho, které je ve střetu se starým sloupem osvětlení. Ale staré lampy začneme odstraňovat příští týden," ujistil mluvčí Adam Leszczyński.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky