parkování

P+R parkovací dům Praha Černý Most

Nové P+R na pražském Černém Mostě se otevře od 1. prosince 2021

Aktuality

Nové záchytné parkoviště P+R na pražském Černém Mostě se v Chlumecké ulici řidičům otevře od 1. prosince letošního roku. Parkovací dům bude mít 886 parkovacích stání, z nichž část bude pro elektromobily nebo vozy poháněné LPG. Dělníci v současné době dokončují v poslední práce. Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a místostarosta Prahy 14 Petr Hukal (Pirát). Řidiči na Černém Mostě zaplatí za den 50 korun. Stavba vyšla na asi půl miliardy korun. Další záchytná parkoviště vzniknou mj. v Hostivaři, v Nových Butovicích nebo na Zličíně bude parkovací dům.

Ilustrační fotografie

Nepovedené místo pro parkování postiženého. I s lampou veřejného osvětlení

Magazín

Hitem polského internetu se stal snímek z města Opole na jihu země, kde po opravě jedné z ulic dělníci vyznačili místo pro parkování zdravotně postiženého, jehož součástí se stal sloup veřejného osvětlení. Rýpalové nyní škodolibě upozorňují, že takový sloup představuje při parkování neopominutelný problém pro každého řidiče, natož postiženého. Městská správa ale ujišťuje, že sloup brzy zmizí.

Centrum Černý Most

Nové parkoviště na pražském Černém Mostě vyjde na 604 milionů

Aktuality

Nové záchytné parkoviště na pražském Černém Mostě vybuduje společnost P+R Černý Most III tvořená firmami BAK a Metrostav. Výstavba vyjde na zhruba 604 milionů korun. Část nákladů získá město z evropských fondů. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Na Černém Mostě je plánována stavba vícepodlažního záchytného parkoviště pro přibližně 880 parkovacích míst. Praha má s počtem míst na parkovištích P+R dlouhodobě potíže.

Ilustrační fotografie

Aktuality

V Praze 5 a 6 se ode dneška rozšiřují zóny placeného stání

Ode dneška se rozšiřují zóny placeného stání v Praze 5 a 6 na další oblasti. V šesté městské části se regulace parkování zavádí na Dědině, v Dolní Liboci, na Bateriích nebo v části Ořechovky a Hanspaulky. V Praze 5 to bude například na Malvazinkách či v Košířích.

Ilustrační fotografie

Z pokuty za parkování se jen tak nevyvlečete. Řidiči zkouší různé triky

Magazín

S parkováním to mnohdy není žádný med. Obzvláště dnes ve velkých městech, kde příliš možností na zaparkování není a neulehčují to ani různé parkovací zóny. S trochou nepozornosti se neubráníte lístečku s pokutou za stěračem. Nelze pak doporučit ani nápady, které se objevily v posledních týdnech. V různých internetových diskuzích se také nabízí spousta “řešení” jak se z takové pokuty vyvléknout. Co je však pravda a co řidiči naopak vůbec nepomůže radí advokát.

Ilustrační fotografie

Lidé žalují magistrát: Modré zóny problém s parkováním neřeší, ale pouze vydělávají

Aktuality

Desítky lidí se připojují k hromadné žalobě kvůli placeným parkovacím zónám. Systém je prý nezákonný, protože je primárně zaměřený na vybírání peněz a ne na řešení dopravního problému. Praha už vybrala přes 40 milionů korun, zatím ale netuší, jaké bude mít výdaje. S firmami, které zajišťují provoz celého systému, má totiž jen rámcové smlouvy.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Magistrát chce snížit ceny parkování pro živnostníky

Nová pravidla pro parkování pořádně potrápila obyvatele několika částí Prahy. Nově zavedené parkovací zóny navíc ohrožují i obchodníky, kteří přicházejí o zákazníky. Problém chce řešit i Magistrát hlavního města Prahy, který uvažuje o snížení cen za parkování pro živnostníky.

Ilustrační fotografie

Města chtějí placené parkování. Zóny mají pomoct místním

Ekonomika

Až třetina velkých českých měst plánuje nové placené parkovací zóny. Přitom jejich zavádění zatím provázejí velké problémy. Obvykle tyto zóny pomůžou lidem, kteří v placených oblastech bydlí. Jenže problém mají například ti, kteří v těchto místech pracují.

Aktuálně se děje

21. května 2024 9:31

Květen je ve znamení platby daně z nemovitosti. Co dělat, když si vás složenka nenajde?

Přiznání k dani z nemovitých věcí se na jednu nemovitost podává jen jednou, a to v lednu. Daň je pak ve většině případů splatná do konce května. O výši daně se dozvíte skrze složenku, která vám může přijít jak do běžné schránky, nebo do té datové. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy