69 procent lidí se bojí o své zaměstnání

Celkem 69 procent z téměř dvou tisíc uživatelů portálu Jobs.cz má v roce 2012 obavy o své uplatnění. Vyplývá to z průzkumu společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz a Prace.cz, zveřejněném v pondělí.

660

Z průzkumu dále vyplynulo, že si 21 procent dotázaných myslí, že v roce 2012 snadno získá nebo si udrží své stávající zaměstnání. Zbylých 10 procent si nebylo jisto.

„Obavy lidí z dalšího vývoje se projevují jednoznačně. Ti, kteří práci nyní mají, jsou méně než dříve ochotní riskovat změnu, například pouze kvůli lepším platovým podmínkám. Odrazuje je řada faktorů – zkušební doba, nejistota, zda do nového týmu zapadnou a další,“ uvedl Ondřej Mysliveček, analytik LMC, provozovatele Jobs.cz a Prace.cz.

„Naopak lidé bez práce si uvědomují, že příznivá doba pro nalezení uplatnění nemusí trvat dlouho, a proto nyní hledají mnohem intenzivněji. Je přitom otázkou, nakolik jsou tyto obavy založeny na skutečnosti. Dobré zprávy z trhů v dnešní situaci bohužel dostávají výrazně menší prostor, než ty špatné,“ doplnil.

V lednu portál Jobs.cz registroval rekordních 606 tisíc reakcí lidí na vystavené pozice.

Témata: zaměstnanci

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky