Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

69 procent lidí se bojí o své zaměstnání

69 procent lidí se bojí o své zaměstnání

Foto: Aspen

Celkem 69 procent z téměř dvou tisíc uživatelů portálu Jobs.cz má v roce 2012 obavy o své uplatnění. Vyplývá to z průzkumu společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz a Prace.cz, zveřejněném v pondělí.

Z průzkumu dále vyplynulo, že si 21 procent dotázaných myslí, že v roce 2012 snadno získá nebo si udrží své stávající zaměstnání. Zbylých 10 procent si nebylo jisto.

„Obavy lidí z dalšího vývoje se projevují jednoznačně. Ti, kteří práci nyní mají, jsou méně než dříve ochotní riskovat změnu, například pouze kvůli lepším platovým podmínkám. Odrazuje je řada faktorů – zkušební doba, nejistota, zda do nového týmu zapadnou a další,“ uvedl Ondřej Mysliveček, analytik LMC, provozovatele Jobs.cz a Prace.cz.

„Naopak lidé bez práce si uvědomují, že příznivá doba pro nalezení uplatnění nemusí trvat dlouho, a proto nyní hledají mnohem intenzivněji. Je přitom otázkou, nakolik jsou tyto obavy založeny na skutečnosti. Dobré zprávy z trhů v dnešní situaci bohužel dostávají výrazně menší prostor, než ty špatné,“ doplnil.

V lednu portál Jobs.cz registroval rekordních 606 tisíc reakcí lidí na vystavené pozice.

Témata:  zaměstnanci

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.