Zákon proti dvojímu zdanění s Tchaj-wanem poslanci schválili

Sněmovna schválila zákon, který má zamezit dvojímu zdanění ve vztazích s Tchaj-wanem. Protože Česko s ohledem na politiku jedné Číny neuznává Tchaj-wan jako samostatný stát, bude mít kvůli zamezení dvojímu zdanění zákon místo standardní smlouvy. Nyní ho dostane k posouzení Senát.

Poslanecká sněmovna
reklama

Pro zákon hlasovalo 149 ze 168 přítomných poslanců napříč stranami. Proti schválení zákona hlasovali pouze poslanci KSČM.

Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se očekává, že Tchaj-wan přijme obdobné vnitrostátní opatření jako česká strana. Náměstek ministerstva financí Stanislav Kouba řekl už v květnu členům sněmovního zahraničního výboru, že Česko tím, že neuzavírá mezinárodní smlouvu s Tchaj-wanem, říká, že ho dále jako stát neuznává.

Příjmy českých firem a lidí plynoucích z Tchaj-wanu, který je označován za jednoho z asijských ekonomických tygrů, jsou nyní zdaňovány v Česku bez ohledu na to, jestli podléhají zdanění v Tchaj-wanu. Daň zaplacenou na Tchaj-wanu si může poplatník pouze uplatnit jako výdaj. Zároveň příjmy osob, které jsou přihlášeny k placení daní na Tchaj-wanu a které získávají na území ČR, podléhají zdanění v ČR. Návrh zákona, který to má změnit, je výsledkem dohody z prosince 2017.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky