Tchaj-wan

Ilustrační fotografie

Vystrčil: Přímé letecké spojení ČR a Tchaj-wanu posune demokracii

Aktuality

Přímá letecká linka mezi Prahou a Tchaj-pejí může podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) posouvat demokracii jak v Česku, tak na Tchaj-wanu. Dnes to řekl novinářům na slavnostní inauguraci přímého leteckého spojení mezi Prahou a Tchaj-pejí. První letadlo dopravce China Airlines přiletělo z Tchaj-wanu dnes před sedmou hodinou ráno, opačným směrem je pravidelný odlet plánovaný na 11:05. První let směrem do Prahy byl téměř vyprodaný.

Poslanecká sněmovna

Zákon proti dvojímu zdanění s Tchaj-wanem poslanci schválili

Daně a mzdy

Sněmovna schválila zákon, který má zamezit dvojímu zdanění ve vztazích s Tchaj-wanem. Protože Česko s ohledem na politiku jedné Číny neuznává Tchaj-wan jako samostatný stát, bude mít kvůli zamezení dvojímu zdanění zákon místo standardní smlouvy. Nyní ho dostane k posouzení Senát.

Ilustrační fotografie

K Tchaj-wanu se blíží silný tajfun, ruší se lety i vyučování

Aktuality

Na Tchaj-wanu byly dnes uzavřeny školy, vládní úřady a finanční trhy kvůli tajfunu Mitag, který se blíží k severovýchodnímu pobřeží ostrova. Tchajwanské úřady varovaly před záplavami a silným vichrem. Zrušeno bylo více než 150 letů a také řada trajektových spojů, informovala agentura Reuters.

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.