Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Téměř polovina nespolehlivých plátců DPH má sídlo v Praze. Nevěříte?

Daně, ilustrační fotografie
Daně, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V dubnu se počet firem, které jsou označeny jako nespolehlivý plátce DPH, zvýšil o 347 a jejich celkový počet dosáhl 8 838.

Více než tři pětiny dubnového přírůstku obstaraly pražské společnosti a subjekty s tržbami do 10 milionů korun. Mezi novými nespolehlivými plátci je 87 procent společností s ručením omezeným a osm procent živnostníků. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

„V registru nespolehlivých plátců DPH v průběhu dubna uvízlo 383 nových firem, zatímco 63 společností bylo z registru vymazáno. Celkově se tak počet nespolehlivých plátců v ČR zvýšil o 347 na 8 838,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že typickým novým nespolehlivým plátcem DPH je pražská společnost s ručením omezeným s tržbami do deseti milionů korun. „Mezi novými nespolehlivými plátci DPH je 87 procent společností s ručením omezeným, 8 procent živnostníků a 3 procenta akciových společností,“ doplnila Petra Štěpánová z Bisnode.

Nejpočetnější skupinu, více než 47 procent, nespolehlivých plátců DPH ke konci dubna tvořily společnosti s tržbami do 10 milionů korun. V této kategorii tržeb také v uplynulém měsíci přibylo nejvíc nových firem, celkem 209, což představuje přes 60 procent dubnového přírůstku.

Více než tři čtvrtiny nových nespolehlivých plátců DPH má registrované sídlo v Praze nebo Jihomoravském kraji. Ve Zlínském a Pardubickém kraji počet nespolehlivých subjektů klesl.

Témata:  DPH daně Praha

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy