Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bavorský ministr: Německo nechce multikulturní společnost, musíme uprchlíky posílat domů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Bavorský ministr se postavil proti oficiální německé migrační politice, když prohlásil, že není možné začlenit tolik lidí ze „zcela odlišného kulturního prostředí“. Navrhuje proto, aby byli uprchlíci posíláni domů.

Markus Söder, ministr financí a vnitřních věcí Bavorska v sobotu vyzval, aby Německo navrátilo „statisíce uprchlíků". Píše to server Politico s odvoláním na zprávu listu Die Welt.

Söder navrhl, že by uprchlíci v příštích třech letech měli být posláni zpět do zemí původu. Podle Die Welt Söder uvedl, že „Němci nechtějí multikulturní společnost".

Integrační proces je odsouzen k nezdaru, tvrdí. Velká část z více než milionu uprchlíků, kteří přišli v roce 2015, byla usídlena právě v Bavorsku. „I s těmi nejlepšími úmysly na světě integrace nebude probíhat úspěšně, protože mnoho lidí pochází ze zcela odlišného kulturního prostředí," řekl Söder.

Uprchlíci také představují bezpečnostní riziko, protože v mnoha případech jsou podrobnosti o jejich původ nejasné, řekl. Některé oblasti v zemích jako jsou Afghánistán a Irák jsou považované za bezpečné, připomněl a dodal, že „občanská válka v Sýrii také někdy skončí".

„Podle legislativy se mají lidé vrátit domů, když důvod útěku již neplatí," řekl ministr.

Už v červenci Söder kritizoval rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové pozvat do Německa tolik uprchlíků v tak krátké době. „Je velká chyba otevřít hranice bez kontrol," řekl.

Témata:  Německo uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy