zima

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a pátek 8. prosince

Magazín

Nad naším územím se bude udržovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu. Zároveň bude ze západní do střední Evropy postupovat okluzní fronta, která začne večer ovlivňovat počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Pojištění

Chatařská sezóna u konce? Jak správně zazimovat a pojistit

Většina chatařů své milované stavení již zazimovala, někteří si ještě užívají poslední teplé dny a příprava na zimu je teprve čeká. Ať už jste zkušení chataři nebo jste teprve začátečníci, Maxima pojišťovna přináší několik praktických tipů, jak vaši nemovitost na zimu připravit, tak, abyste ji na jaře našli bez jakýkoliv škod. Pokud však k nějaké škodě dojde, pomůže vám jedině kvalitní pojištění.

Ilustrační fotografie

Do Česka se vrátí zima. Bude mrznout a sněžit

Aktuality

Do Česka se tento týden vrátí zima, postupně se ochladí, v noci bude mrznout a ke konci týdne se i přes den mohou teploty místy udržet pod nula stupni Celsia. Ve středu očekávají meteorologové sněhové přeháňky, na některých místech by podle nich mohlo napadnout i přes deset centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku a týdenní předpovědi počasí. Na Frýdlantsku bude dnes odpoledne a v noci na úterý větrno, nárazy větru tam mohou dosáhnout až 75 kilometrů v hodině, upozornili meteorologové v aktuální výstraze.

Ilustrační fotografie

Magazín

Kdo zodpovídá za padající sníh a led ze střech budov?

Sněhová nadílka trápí během zimy nejen chodce a řidiče, ale také majitele budov. Zejména vlastníci domů mají přes zimu celou řadu povinností, které se nevyplatí zanedbat. Kdo za úklid sněhu, který může ohrožovat zdraví lidí i majetek, zodpovídá a v jakých případech může zasáhnout i třeba armáda? A co dělat, když vám vznikne škoda?

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a pátek 14. ledna

Aktuality

Do střední Evropy bude zasahovat mohutná tlaková výše se středem nad západní Evropou. Kolem ní k nám později večer postoupí od severu studená fronta, která částečně ovlivní počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

V Česku panuje zimní počasí, v týdnu bude mrznout i sněžit

Aktuality

Česko čeká tento týden zimní počasí, bude mrznout i sněžit. Maximální teploty se v týdnu budou pohybovat kolem nuly, noční minimální teploty většinou kolem minus čtyř stupňů Celsia. Při malé oblačnosti a sněhové pokrývce pak budou teploty klesat ještě níž. Na svém facebooku to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V týdenní předpovědi meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo zmrazky. Ke konci týdne se oteplí.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. února

Aktuality

Ze západní do střední Evropy bude postupovat okludující frontální systém. Počasí na východě území ovlivní tlaková výše přesouvající se z Pobaltí nad Ukrajinu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a středu 27. ledna

Aktuality

Na naše území se od jihozápadu přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Večer začne počasí v Čechách od západu ovlivňovat okluzní fronta, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a pondělí 21. prosince

Aktuality

Vliv tlakové výše nad východní Evropou na počasí u nás zeslábne a přes střední Evropu přejde od západu slabá studená fronta. Večer pak začne počasí v Čechách ovlivňovat teplá fronta, informuje ČHMÚ.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.