Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: V Česku bude ve středu a čtvrtek větrno, vítr může foukat až rychlostí 70 km/h

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na většině území Česka bude od středy do čtvrtka foukat silný vítr. V nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Přes severní Evropu bude postupovat k východu tlaková níže a kolem ní bude zesilovat nad střední Evropou jihozápadní proudění," uvedli meteorologové.

Upozornění před silným větrem v ČR platí od středečního poledne do čtvrtečního odpoledne pro všechny regiony s výjimkou jihovýchodní části Moravy, severu Středočeského kraje a jihozápadu Královéhradeckého kraje.

Silný vítr podle předpovědi nejdříve zasáhne západní polovinu Čech a Slezsko, od noci na čtvrtek pak bude foukat i ve zbývajících částech země.

Podle meteorologů může vítr poškodit stromy a lesy, možné jsou i menší škody na budovách. Lidé by proto měli zajistit okna a dveře a zabezpečit volně uložené předměty a skleníky a měli by být opatrní při pohybu venku a řízení aut. Na horách by měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

Počasí v noci (22-07):Polojasno až jasno, postupně místy mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, v údolích kolem -3 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, k ránu místy mírný jihozápadní 3 až 6 m/s.Tlaková tendence: zpočátku setrvalý stav, postupně slabý až mírný poklesRozptylové podmínky: mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Zpočátku polojasno nebo skoro jasno a místy nízká oblačnost nebo mlhy, i mrznoucí. Během dne od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách srážky trvalejší a na severu zpočátku nad 1000 m i smíšené nebo mrznoucí. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě místy kolem 5 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný, postupně většinou čerstvý jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).Tlaková tendence: mírný poklesRozptylové podmínky: zpočátku většinou mírně nepříznivé, postupně dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 12:03

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy