Předpověď počasí na noc a pátek 8. prosince

Nad naším územím se bude udržovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu. Zároveň bude ze západní do střední Evropy postupovat okluzní fronta, která začne večer ovlivňovat počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci:
Zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Místy, postupně jen ojediněle, zejména na horách skoro jasno. Nejnižší teploty -3 až -8 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti zejména na jihozápadě kolem -10 °C. Slabý proměnlivý, postupně místy, zejména na Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Počasí přes den:
Zataženo až oblačno, ojediněle mrznoucí mlhy a slabé sněžení. Zpočátku na východě a ojediněle i na horách polojasno. Později večer na západě místy sněžení, ojediněle i srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na Šumavě kolem +2 °C. Slabý proměnlivý, místy, zejména na Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Během dne hrozí místy pády rampouchů a ledu ze střech. Večer se místy bude opět tvořit náledí nebo zmrazky.

Témata: počasí | zima | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky