Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 8. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nad naším územím se bude udržovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu. Zároveň bude ze západní do střední Evropy postupovat okluzní fronta, která začne večer ovlivňovat počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci:Zataženo nízkou oblačností nebo mrznoucí mlhy. Místy, postupně jen ojediněle, zejména na horách skoro jasno. Nejnižší teploty -3 až -8 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti zejména na jihozápadě kolem -10 °C. Slabý proměnlivý, postupně místy, zejména na Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.Počasí přes den:Zataženo až oblačno, ojediněle mrznoucí mlhy a slabé sněžení. Zpočátku na východě a ojediněle i na horách polojasno. Později večer na západě místy sněžení, ojediněle i srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty -3 až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na Šumavě kolem +2 °C. Slabý proměnlivý, místy, zejména na Českomoravské vrchovině mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Během dne hrozí místy pády rampouchů a ledu ze střech. Večer se místy bude opět tvořit náledí nebo zmrazky.

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

Češi porazili celou EU. Chudoba se jim vyhýbá nejvíc

Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2024 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,3 procenta obyvatel České republiky, což je nejnižší podíl ze všech zemí EU a také druhý nejnižší podíl v historii ČR. Lépe Česko dopadlo jen v roce 2021, kdy daný podíl činil 10,7 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy