úmrtí

Ilustrační fotografie

Magazín

Klinická smrt: Co lidé prožívají?

Klinická smrt je stav, kdy se zastaví srdeční činnost a dýchání na přibližně 5 až 6 minut. Tento stav může nastat například v důsledku srdeční zástavy, náhlého úrazu, otravy. Lidé, kteří prožívají klinickou smrt, mohou mít různé zážitky.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem

Smrtící rok 2020: v Česku zemřelo nejvíce lidí v historii země

Ekonomika

KOMENTÁŘ LUKÁŠE KOVANDY: Loňský rok se do dějin novodobé České republiky zapíše temně. Zemřelo totiž nejvíce lidí v její historii, píšící se od roku 1993. Počet zemřelých činil v roce 2020 celkem 129,3 tisíce osob. Meziročně zamřelo o patnáct procent lidí více. Zvláště závažná byla nadúmrtnost na přelomu měsíců října a listopadu 2020, ovšem negativně se do statistiky úmrtnosti zapsalo celé loňské poslední čtvrtletí. Důvodem je pochopitelně podzimní vlna pandemie onemocnění covid-19.

Policie ČR

Policie našla v Sázavě těla obou pohřešovaných chlapců

Aktuality

Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Potápěči je objevili několik set metrů od tábora, v němž se chlapci ubytovali. U obou byla nařízena soudní pitva, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ve věku 91 let zemřel italský hudební skladatel Ennio Morricone

Ve věku 91 let zemřel slavný hudební skladatel Ennio Morricone

Aktuality

Ve věku 91 let zemřel italský hudební skladatel Ennio Morricone, informují dnes italská média. Svými melodiemi doprovodil Morricone více než 500 filmů a seriálů, například legendární snímek Tenkrát na Západě. Mnohokrát zavítal i do České republiky, naposledy byl v lednu loňského roku v Praze. Tehdy si koncertem v O2 Aréně připomínal své 90. narozeniny.

Ilustrační fotografie

Rozvodněné toky se zklidnily, o víkendu v nich utonuli tři dospělí a osmiletá školačka

Aktuality

Po silných deštích z konce minulého týdne se situace na řekách v Česku postupně zklidňuje. Třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň platil dnes kolem 11:00 už jen na Chrudimce v Nemošicích na Chrudimsku, druhý stupeň pohotovosti zůstával na dalších dvou místech v severovýchodních Čechách. Déšť dnes meteorologové očekávají jen na východě ČR, zejména v Beskydech, hladiny by tak mohly slabě stoupat už jen v této oblasti. Podle dostupných informací utonuli o víkendu v rozvodněných tocích čtyři lidé.

koronavirus

Koronavirus: 17 200 nakažených, počet obětí překročil 360

Aktuality

Čínská provincie Chu-pej oznámila dalších 56 obětí, čímž počet potvrzených úmrtí na koronavirus v Číně překročil 360. Je to více než za epidemie SARS, která si v kontinentální Číně na přelomu let 2002 a 2003 vyžádala 349 obětí, uvedla agentura AFP.

Ilustrační fotografie

Jeden z nejtragičtějších dnů v historii Česka, píší o střelbě v ostravské nemocnici Slováci

Aktuality

Česká republika je podobně jako Slovensko považována za bezpečnou zemi, ale 10. prosinec se u našich sousedů zapíše do historie krvavým písmem, napsal dnes slovenský list Plus jeden deň k úterní střelbě v budově polikliniky fakultní nemocnice v Ostravě, kterou nepřežilo šest lidí a po které útočník spáchal sebevraždu. Podle listu Pravda si česká policie původně myslela, že vrahem je inženýr ze Slovenska.

Ilustrační fotografie

Glukóza z lékárny zavinila smrt ženy a jejího novorozence

Aktuality

Německá policie vyšetřuje smrt mladé ženy a jejího novorozeného dítěte, kterou zřejmě způsobil kontaminovaný roztok glukózy z lékárny. Informovala o tom dnes agentura DPA. Město Kolín nad Rýnem varovalo své občany, aby glukózové přípravky z podezřelé lékárny nepoužívali, její majitel už nesmí žádné vlastní přípravky dál prodávat.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Lékaři v Brně přivedli na svět dítě u ženy s mozkovou smrtí

Lékaři ve Fakultní nemocnici Brno udrželi po rekordně dlouhou dobu vitální funkce u ženy s mozkovou smrtí, díky tomu pak mohli v srpnu přivést na svět její dítě. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí nemocnice Pavel Žára, dodal, že podrobnosti sdělí zástupci nemocnice na pondělní tiskové konferenci.

Rudolf Kramář

Zemřel chirurg Rudolf Kramář, prováděl první transplantaci srdce v ČSSR

Aktuality

Dnes ráno zemřel poslední ze zakladatelů Institutu klinické a experimentální chirurgie (IKEM), kardiochirurg Rudolf Kramář. Bylo mu 89 let. Institut o tom informoval v tiskové zprávě. Byl jedním ze čtyř chirurgů, kteří se účastnili první transplantace srdce v Československu v roce 1984. Po revoluci odmítl post ministra zdravotnictví.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy