Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jeden z nejtragičtějších dnů v historii Česka, píší o střelbě v ostravské nemocnici Slováci

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Česká republika je podobně jako Slovensko považována za bezpečnou zemi, ale 10. prosinec se u našich sousedů zapíše do historie krvavým písmem, napsal dnes slovenský list Plus jeden deň k úterní střelbě v budově polikliniky fakultní nemocnice v Ostravě, kterou nepřežilo šest lidí a po které útočník spáchal sebevraždu. Podle listu Pravda si česká policie původně myslela, že vrahem je inženýr ze Slovenska.

"Klidné ráno v Ostravě se v průběhu pár sekund změnilo na jeden z nejtragičtějších dnů v historii České republiky," uvedl Plus jeden deň. Citoval také slovenské i české odborníky, podle kterých střelec mohl trpět hypochondrickou depresí, mstil se za své bludy a nevraždil v afektu.

List Pravda napsal, že česká policie z masakru nejprve podezírala Slováka, který pracuje na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě a věnuje se doktorandskému studiu. Podle Pravdy jeho fotografii zveřejnila policie s oznámením, že žádá o pomoc při pátrání po pravděpodobném podezřelém a až později informovala, že jde o svědka a nikoliv pachatele. "K mylné domněnce, že vraždil tento nevinný muž, zřejmě vedlo to, že skutečný zabiják měl na sobě rovněž bundu červené barvy," uvedl list.

Byť české úřady podle deníku Sme později zveřejnily fotku skutečného útočníka, muž neprávem označený jako podezřelý čelí výhrůžkám. "Jeho fotka totiž kolovala na sociálních sítích, kde ji podle českých médií viděly statisíce lidí. Svědka si proto zafixovali jako šestinásobného vraha," napsal list.

Témata:  Střelba v ostravské nemocnic 10. 12. 2019 nemocnice Česko Slovensko úmrtí

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy