Glukóza z lékárny zavinila smrt ženy a jejího novorozence

Německá policie vyšetřuje smrt mladé ženy a jejího novorozeného dítěte, kterou zřejmě způsobil kontaminovaný roztok glukózy z lékárny. Informovala o tom dnes agentura DPA. Město Kolín nad Rýnem varovalo své občany, aby glukózové přípravky z podezřelé lékárny nepoužívali, její majitel už nesmí žádné vlastní přípravky dál prodávat.

Ilustrační fotografie
reklama

Osmadvacetiletá žena a její dítě, které se narodilo akutním císařským řezem, zemřely minulý týden. Případ ohlásil policii lékař, který vyšetřovatele informoval i o další ženě, které požití roztoku glukózy způsobilo zdravotní komplikace. Tato pacientka však kvůli nevolnosti nezkonzumovala celé množství glukózového roztoku.

Glukózový přípravek pocházel z lékárny Heilig Geist Apotheke v kolínské čtvrti Longerich. Policie se proto domnívá, že roztok byl kontaminován. Případ vyšetřuje oddělení vražd, které už v lékárně zajistilo důkazy.

Těhotné ženy mohou během gravidity absolvovat zátěžový test na cukrovku odborně nazývaný orální glukózový toleranční test. Lékaři jej obvykle provádějí mezi 24. a 28. týdnem těhotenství. Ženy vypijí roztok glukózy a laboratorně se pak měří hodnoty cukru v krvi budoucích matek.

V Česku vzbudil v roce 2014 rozruch případ, zdravotní sestra v Orlové na Karvinsku dala těhotné ženě při glukózovém testu omylem vypít jedovatou dezinfekci. Dvaatřicetiletá žena o několik hodin později zemřela.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky