Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie našla v Sázavě těla obou pohřešovaných chlapců

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Potápěči je objevili několik set metrů od tábora, v němž se chlapci ubytovali. U obou byla nařízena soudní pitva, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili u Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Potápěči dnes našli nejdříve jednoho z nich a později i druhého. "Oba mladíci byli bohužel bez známek života. Jejich těla byla nalezena přibližně půl kilometru od tábora. O nálezu jsme již vyrozuměli rodiče," uvedla Richterová. Do pátrání byli dnes zapojeni potápěči z poříčního oddělení Labe, kriminalistka a hasiči.

Zmizení mladíků bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se kromě potápěčů v minulých dnech zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Témata:  úmrtí Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

28. srpna 2025 11:51

Chat Control EU: nový zákon může ohrozit soukromí občanů i americké firmy

Dánsko, momentálně předsedající Radě Evropské unie, chce do konce roku na úrovni EU prosadit takzvaný Chat Control čili „šmírovací zákon“. Má zamezit sdílení dětské pornografie, ve skutečnosti by ale hlavně mohl závažně a přelomově připravit občany EU o soukromí. Zavedl by totiž automatické skenování chatů a e-mailů. Vlastně by tak prolamoval listovní tajemství, jedno za základních práv a svobod přiznaných České republice Listinou základních práv a svobod. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy