Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozor na úrazy pod vlivem alkoholu, pojišťovny mohou krátit plnění!

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Sluníčko, krásné počasí, voda, odpočinek a někdy i trocha alkoholu. Takto si ideální léto představuje řada Čechů. Prázdninový čas s sebou nese chuť vyrazit do přírody, projet se na kole či kolečkových bruslích nebo si jen tak „polenošit“ u vody.

Pokud však tyto naše záliby zkombinujeme s alkoholem, můžeme se v případě vzniku úrazu dočkat nepříjemného překvapení. Pojišťovny mají totiž právo snížit pojistné plnění až na jednu polovinu! „Jestliže pojišťovna zjistí, že došlo k úrazu následkem toho, že poškozený požil alkohol, jinou návykovou látku nebo přípravek takovouto látku obsahující, má právo snížit pojistné plnění,“ komentuje vyplácení pojistného plnění ze životního pojištění Roman Míka, analytik životního pojištění ze společnosti Broker Consulting. „Další příčiny krácení plnění zahrnují situace, kdy není oznámeno vykonávání rizikovějšího povolání či sportu,“ dodává Roman Mika.

Mnozí lidé však pojistným podmínkám a rozsahu krytí nevěnují přílišnou pozornost, při sjednávání se tak ohlíží hlavně na cenu pojištění. Dostatečně také nerozumí detailům svého pojištění, co konkrétně kryje a za jakých podmínek. To může vést k nepříjemným překvapením, kterým lze však snadno předejít využitím rad odborníka. „Díky přímé komunikaci se řeší okamžitě nejasnosti a otázky. Nespornou výhodou je návrh smlouvy přímo na míru a výběr optimálního krytí. V případě pojistné události má také klient podporu například při vyřizování nároků, což může být velmi užitečné v obtížných životních chvílích,“ uzavírá Roman Mika ze společnosti Broker Consulting.

Jestliže se přesto rozhodneme uzavřít pojištění na vlastní pěst, měli bychom si dávat především pozor na:

  • rozsah pojistného krytí (rizik) a výše pojistných částek
  • výluky z pojištění
  • čekací doby
  • porovnání nabídek

Při rozhodování o správném typu pojištění je také zapotřebí vyhledat všechny potřebné informace a ujistit se o správném nastavení pojistné částky, která bude vyhovovat našim potřebám.

Témata:  alkohol pojištění

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy