pojištění

Ilustrační fotografie

Když mráz udeří a praskne potrubí: 5 klíčových bodů ve vaší pojistce

Pojištění

Únor dokazuje, že i v našich zeměpisných šířkách se zima umí stále důrazně přihlásit o slovo. Zatímco mráz těší milovníky zimních sportů, majitelům nemovitostí se z dvouciferných minusových teplot dělají právem vrásky na čele. Následky škod způsobených sněhem a mrazivým počasím dokáže ve většině případů vyřešit vhodně zvolené pojištění, ale se základní variantou člověk často nevystačí. Na co nezapomenout, aby vás i v mrazu hřála jistota, že vás případné škody nezruinují?

Ilustrační fotografie

Kuriózní pojistné příběhy, které napsal rok 2024

Pojištění

Pojišťovny se musí ročně vypořádat s desítkami tisíc událostí, statisticky nejčastěji vyplácejí lidem náhradu škody za zdravotní úrazy. To s sebou často přináší i některé úsměvné situace, které pak klienti pojišťovny YOUPLUS popisují v hlášení o škodní události. Ani kalendářní rok 2024 v tomto ohledu nebyl výjimkou – nejvtipnější příběhy a hlášky přináší následující článek.

Ilustrační fotografie

Pojištění stavby: Proč ho mít, jaké jsou výhody a co kryje

Pojištění

Uvažujete o pojištění stavby, ale nejste si jisti, zda je to pro vás ta správná volba? V tomto článku vám přiblížíme, co přesně pojištění stavby znamená, proč je důležité ho mít, jaké výhody vám přináší a co všechno kryje. Dozvíte se, jaké typy staveb můžete pojistit, jak vybrat nejlepší pojištění a na co si dát pozor při jeho sjednávání. Ať už stavíte nový dům nebo vlastníte nemovitost již delší dobu, zde najdete cenné informace pro ochranu investice do vaší nemovitosti a zajištění klidného spaní.

Ilustrační fotografie

Pojištění

Převoz zraněného pacienta ze zahraničí může vyjít na statisíce

Každoročně se v zahraničí zraní tisíce Čechů, několik set jich dokonce i zemře. Repatriace, tedy převoz zraněného nebo nemocného turisty do zdravotnického zařízení nebo zpět do České republiky, pak může vyjít na statisíce. Pokud člověk nemá sjednáno cestovní pojištění, musí počítat se zaplacením nákladů ze svého. Transporty totiž nekryje Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). 

Ilustrační fotografie

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Ekonomika

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Aktuálně se děje

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

Češi porazili celou EU. Chudoba se jim vyhýbá nejvíc

Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2024 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,3 procenta obyvatel České republiky, což je nejnižší podíl ze všech zemí EU a také druhý nejnižší podíl v historii ČR. Lépe Česko dopadlo jen v roce 2021, kdy daný podíl činil 10,7 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Levnější tankování může pokračovat. Trhy věří v dohodu USA a Íránu

Zlevňování pohonných hmot v Česku neustává, ceny benzinu i nafty dál klesly i v uplynulém týdnu a zůstávají nejnižší za několik let. Nejprodávanější benzin Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 33,71 koruny, před týdnem byl o 26 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 43 haléřů na litru, v průměru nyní stojí 32,24 koruny za litr.