Pojištění

Ilustrační fotografie

Vichřice Sabine a pojištění. Jak postupovat při hlášení škod a co si ohlídat?

Pojištění

Z živlů má vítr v Česku hned po vodě na svědomí druhý nejvyšší počet pojistných událostí. Jak postupovat, když vaše auto, dům či jinou nemovitost poškodila vichřice Sabine? Dobrá zpráva na začátek: pojištění proti škodám způsobeným vichřicí je zahrnuto mezi základní pojistná nebezpečí u pojištění nemovitosti. Pokud jste si tuto pojistku dříve sjednali, měla by vám pojišťovna škody bez problémů uhradit. Je ale třeba dodržet několik kroků.

Ilustrační fotografie

Ticho před bouří. Od nového roku čeká majitele vozidel plošné zdražení pojištění

Pojištění

Listopad byl z hlediska povinného ručení poklidným měsícem, ceny povinného ručení mírně poklesly, zdražovala jen jedna pojišťovna, a to v průměru 3 %. Broker Consulting POVIndex má pro listopad 2019 hodnotu 7 524, což oproti minulému měsíci znamená průměrný pokles 2,7 procentního bodu. V listopadu za částku 7 524 korun bylo možné sjednat povinné ručení pro nový vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Ilustrační fotografie

Pojistné tipy, které se hodí nejen o Vánocích

Pojištění

O Vánocích se mluví jako o svátcích klidu a pohody, jako by se zapomnělo na předcházející hektické týdny spojené s dokončováním pracovních povinností, sháněním dárků, úklidem domácností i různými večírky. Vypětí i jistá ztráta ostražitosti během svátečních dnů jsou ale skutečně znát. Prosinec je dlouhodobě měsícem, kdy dochází ke zvýšenému počtu úrazů v domácnostech, kterým se nevyhýbají ani jiné pohromy, jako jsou třeba požáry. Často může sehrát svou roli i alkohol. Co je dobré vědět, když se na tyto oblasti podíváme pojistnou optikou?

Ilustrační fotografie

Majitelé elektromobilů platí nejnižší povinné ručení

Pojištění

Majitelé elektromobilů zaplatí za povinné ručení o několik desítek procent méně než vlastníci vozidel s klasickým spalovacím motorem. U havarijního pojištění si ovšem většinou připlatí. Pořizovací cena elektromobilů je totiž výrazně vyšší než v případě běžných vozidel.

Ilustrační fotografie

Pojištění

Zima pomalu klepe na dveře. Jak ochránit chatu či chalupu před počasím a zloději?

Chatařský fenomén se u nás začíná objevovat už po první světové válce. Nebývalý rozkvět zaznamenává v šedesátých letech. A chataření se daří také v současnosti. I mladá generace přichází na chuť ježdění na chatu či chalupu. Situace se však oproti dřívějšku změnila. Mnoho movitých lidí má víkendové bydlení zařízeno na úrovni dobře vybaveného rodinného domu. Dnes lidé využívají možnosti mobilního připojení k internetu a na chalupě i pracují, říká Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění Broker Consulting.

Ilustrační fotografie

Pojistit rodinu na jedné smlouvě? Má to svá pro i proti

Pojištění

KOMENTÁŘ: Pojišťovny často nabízejí balíčky životního pojištění pro celou rodinu a v některých případech dokonce i pro osoby, které nejsou příbuznými. Vyplatí se takovou pojistku uzavřít? Na první pohled ano, vše se vyřídí během jednoho „papírování“ a často lze díky zahrnutí více osob získat i zajímavou slevu na pojistném. V některých situacích je ale společná smlouva spíše komplikací. Na co byste měli myslet, když zvažujete sjednání takové pojištění?

Ilustrační fotografie

Senioři za volantem. Jsou opravdu nebezpeční?

Pojištění

Pojišťovny při výpočtu ceny povinného ručení neměří všem řidičům stejným metrem. Do ceny pojištění se nejvýrazněji promítá věk řidiče, dosavadní historie nehodovosti a také místo bydliště. Nejrizikovější skupinou jsou pro pojišťovny mladí řidiči do 25 let s trvalým pobytem v Praze, kteří již mají za sebou dopravní nehodu.

Ilustrační fotografie

Nezdravý životní styl? Češi jsou v něm přeborníci

Pojištění

Honí vás mlsná a vy přemýšlíte, zda sáhnete po sladkém, či slaném? Více než dvě třetiny z Čechů (70,8 procent) podle průzkumu Broker Consulting zvolí sladkou variantu, a to i přesto, že už každý desátý trpí cukrovkou, závažnou civilizační nemocí, kterou v poslední době odborníci dokonce označují za novodobou epidemii.

Ilustrační fotografie

Pojištění

Co si ohlídat u pojištění auta, nejen na podzimních silnicích?

KOMENTÁŘ: Zhoršené počasí, snížená viditelnost, ale třeba i srážky se zvěří krmící se u silnic. I to jsou důvody, proč u nás během říjnových dnů dochází z celého roku k nejvyššímu počtu dopravních nehod. Loni jich v říjnu policie zaznamenala přes 10 000, informují Marek Seidl a Aleš Zeman, pojistní analytici společnosti Broker Trust.

Ilustrační fotografie

Pojištění auta: Na co se zaměřit, aby se vám skutečně vyplatilo?

Pojištění

Pojištění auta není věda. Na co se zaměřit, aby Pojištění auta je pro většinu lidí samozřejmost. Díky němu, se můžeme i v nepříjemných situacích, kdy se stane nehoda, spolehnout, že všechna tíže nepůjde na nás, ale že alespoň část škody nahradí pojišťovna. Mnoho lidí ale nezná specifika povinného, havarijního pojištění, či asistenčních služeb a důsledky, které z toho v praxi vyplývají. V případě dopravní nehody se pak může jednat o rozdíly až v hodnotě statisíce korun.se vám skutečně vyplatilo?

Ilustrační fotografie

Dopravní nehoda: Jak na náhradu škody?

Pojištění

KOMENTÁŘ: Jako řidič motorového vozidla máte určitou pravděpodobnost, že se můžete stát účastníkem dopravní nehody, ať už jako viník, nebo poškozený. A aby bylo lehko na bojišti, je dobré si na cvičišti udělat přípravu a vědět, jaká práva a povinnosti máte k dispozici, říká Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění junior Broker Consulting.

CZK

Pojištění

Odhalujeme tajemství pojišťoven: Jak se pojistit, abyste někdy viděli své peníze?

Léto je čas dovolených a bohužel také zvýšeného počtu úrazů. Potvrzují to statistiky pojišťoven i záchranných služeb. Samozřejmě, že nejlepší ochranou je chovat se tak, aby k úrazu nedošlo, ale někdy zkrátka nestačí, když si dává člověk pozor, a neštěstí je na světě. Vypořádat se s následky zranění pomůže úrazové pojištění. Jak si tuto pojistku správně nastavit, aby byla opravdu účinná?

Ilustrační fotografie

6 věcí, které si ohlídejte u cestovního pojištění

Pojištění

Prázdniny už se přehouply do druhé poloviny, spousta Čechů se ale na dovolenou teprve chystá. Jsou ale připraveni na možné zdravotní komplikace v cizině? Především při úrazech se může stát, že kvůli řešení situace budou muset sáhnout hluboko do kapsy.

Ilustrační fotografie

Není úraz jako úraz. Aneb když máte letět k moři s nohou v sádře

Pojištění

V době letních prázdnin se cestovní pojištění prodává téměř samo. Lidé si ho sjednají na pár kliknutí přes internet, k zájezdu ho často automaticky nabízejí i cestovní kanceláře a agentury. Jenže v rychlosti bývá často i kámen úrazu, protože lidé pojistce nevěnují dostatečnou pozornost.

Ilustrační fotografie

Komu se skutečně vyplatí životní pojištění?

Pojištění

Založení životního pojištění je velký finanční krok, kterému by měla vždy předcházet konzultace s odborníky, případně detailní srovnání. Vyznat se v nabízených službách tak, aby založené pojištění odpovídalo vašim skutečným potřebám, dá hodně práce a úsilí. (PR článek )

Ilustrační fotografie

Nový žebříček: Která pojišťovna nejlépe pojistí dětské nemoci?

Pojištění

Pojištění vážných onemocnění je často sjednávaným produktem, pro běžné klienty je ale náročné se ve složitě definovaných smlouvách a medicínských termínech vyznat. Právě na základě odlišných definic a podmínek přitom panují na trhu mezi nabídkami jednotlivých pojišťoven výrazné rozdíly. Společnost Broker Trust proto zavádí nový analytický ukazatel – Rating onemocnění pojištěných (ROP), který dokáže odlišnosti mezi pojistkami odhalit.

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

18. dubna 2024 12:55

Koupil jsem si prodlouženou záruku, nebo je to pojištění?

Spotřebitelé se dnes mohou velmi často setkat s nabídkou prodloužené záruky na zboží, které kupují. Někdy bývá tato smluvní záruka nabízena automaticky, jindy je za příplatek. Nemálo spotřebitelů si tak prodlouženou záruku přikoupí, zejména na spotřební elektroniku, která bývá na poruchy náchylná. Někteří z nich však mohou být posléze nepříjemně překvapeni, když jim s reklamací nevyhoví, buď kvůli podmínkám smluvní záruky, nebo protože se vlastně vůbec nejedná o záruku, ale o pojištění. Na co by si měl spotřebitel pozor, než si za takovou nadstandardní službu připlatí?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy