Jak vybrat cestovní pojištění online: Základní aspekty této nelehké volby

PR článek - Vydat se kamkoli bez cestovního pojištění představuje poměrně velké riziko. Bát se na dovolené, že přijdete o své peníze určitě není nic příjemného. Mnohdy stačí vyrazit klidně i do některé z tuzemských destinací. Nikdy nevíte, kdy vaše dítě třeba na některém z hradů pošle k zemi starodávnou vázu nebo způsobí nějakou jinou škodu, u níž se může cena šplhat neskutečně vysoko. Vybrat nejvhodnější variantu cestovní pojistky není jednoduché. My se na některé důležité aspekty této volby podíváme mnohem podrobněji.

Jak vybrat cestovní pojištění online: Základní aspekty této nelehké volby

Odpovědnost za škodu třetí osobě

Pojištění odpovědnosti za škodu je nesmírně důležité a při srovnání pojištění je zapotřebí brát ho bezesporu v potaz. Netušíte, kdy se vám může v uvozovkách podařit způsobit nějaký nepříjemný úraz třetí osobě. Na vině nemusíte být ani tak vy jako vaše zvíře, případně motorové vozidlo, jež řídíte. Zodpovědní za onen úraz ale nebude nikdo jiný než vy. Následně vypořádání může být doslova a do písmene hrozivou záležitostí.

Jaká by měla být výše pojistného při cestě do zahraničí?

Chcete obdivovat památky nebo zvyky lidí někde v cizině? Pak byste měli promyslet celkovou výši pojistného plnění. Ta by se měla odvíjet od cílové destinace. V zemích mimo Evropskou unii mohou být výdaje na léčbu mnohonásobně vyšší, což zrovna příjemné není. V rámci EU byste si měli vystačit s limitem pojistného plnění ve výši 1,5 milionu korun. Při cestě do zemí typu Thajska by ale mělo plnění činit klidně i 5 milionů korun. Ztratit se vám mohou cestovní kufry, případně můžete onemocnět a podobně. cena za péči bývá ale vyšší.

Nákladná repatriace

Existují situace, kdy se budete muset dostat zpět do České republiky. Repatriace funguje jako připojištění k cestovní pojistce. S tímto faktem je zapotřebí počítat. Nestačí číst jen akční letáky, měli byste se dívat na celé nabídky pojišťoven.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky