Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pojišťovny řeší škody po bouři Sabine. Škody šplhají k milionu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Přes dvacet tisíc případů poškození majetku způsobil v České republice podle odhadu pojišťoven orkán Sabine. Vítr v minulých dnech ničil střechy, obložení domů i vybavení zahrad. K včerejšímu dni nahlásilo škody přes deset tisíc lidí a další poškození se stále hlásí.

Podle mluvčí pojišťovny Direct Nely Maťašeje napáchala Sabine největší škody na nemovitostech. „Většinou šlo o poškozené střechy, klimatizace, utržené plechy nebo pak poškozený zahradní nábytek a trampolíny. V jednom případě jsme také řešili poškozený altán,“ popisuje Maťašeje.Kromě budov a domácností hlásí lidé nejčastěji škody na autech a motorových vozidlech. Podle České asociace pojišťoven, která dělala předběžný průzkum mezi šestnácti pojišťovnami, nahlásilo škody na vozidle přes osm set lidí. Toto číslo by ale podle odhadů asociace mohlo stoupnout až na třináct set. „Lidé ještě stále některé škody dohlašují, ale předpokládáme, že o zásadních škodách už víme,“ dodává Maťašeje.

Pojišťovny nyní škody postupně řeší, vyřízeno je už přes dva a půl tisíce případů. Průměrné škody za jednu pojistnou událost dosahují podle odhadu asociace necelých třiceti tisíc korun. Celkové škody odhaduje na necelý milion korun.

Témata:  počasí pojištění domácnosti vichřice Sabine (únor 2020) vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy