Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prokleté pondělí? V tento den zůstaňte raději doma, radí pojišťovna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Pondělí nemá zrovna nejlepší image. Internet je přímo zaplavený vtipy, které tento den vykreslují jako mezinárodní den smutku, úzkostí a depresí. Allianz se rozhodla otestovat, nakolik se představy blíží realitě, a zkontrolovala statistiky všech pojistných událostí od roku 2015. Výsledek je jednoznačný – v pondělí zůstaňte raději doma.

Problémy můžou nastat už cestou do práce. Statistiky Allianz za první tři čtvrtiny letošního roku ukázaly, že nejvíce škod z povinného ručení i havarijního pojištění vzniklo právě v pondělí. A zatímco u povinného ručení je počet pondělních škodných událostí dlouhodobě srovnatelný s pátkem, škod z havarijního pojištění bylo za poslední čtyři roky v pondělí vždy suverénně nejvíce z celého týdne.

Pokud se i přesto do práce vydáte a žádná nehoda vás cestou nepotká, stále nemáte vyhráno. Pojišťovna zjistila, že téměř pětina všech pojistných událostí v rámci pojištění podnikatelů a průmyslu od roku 2015 se odehrála v pondělí. Konkrétně přes 19 %. Chtělo by se namítnout, že pracovní týden má pět dní, tudíž číslo je odpovídající, ale bohužel – během celého víkendu firmy průměrně nahlásí zhruba stejné množství škod jako za jeden pracovní den.

Do práce se vám už v pondělí rozhodně nechce a přemýšlíte, co s volným dnem? Ani výletovat vám začátkem pracovního týdne rozhodně nedoporučujeme. V letech 2015 – 2017 nám klienti za pondělky naúčtovali nejvíce náhrad škod za léčebné výlohy v rámci cestovního pojištění. Během prvních tří čtvrtin letošního roku sice v této kategorii pondělí jen o kousek předběhla středa, ale není ještě všem dnům roku 2018 konec…

Témata:  pojišťovny úrazy pracovní úrazy

Aktuálně se děje

12. června 2025 16:49

29. května 2025 12:20

27. května 2025 13:03

Přechod na nové zaměstnání a daňové povinnosti: Kdy a co řešit

Česko zažívá období nízké nezaměstnanosti. Lidem se tak nabízí možnost zkusit si najít novou, lepší práci. Nástup do nového zaměstnání má však zaměstnance daňové dopady. Kdy vzniká při změně zaměstnání povinnost podat daňové přiznání a kdy nikoliv? Kdy se podepisuje prohlášení k dani a proč se vyplatí registrovat se na úřadu práce i kvůli jednomu měsíci?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy