
Sádra za volantem: Kdy raději neřídit
Skončili jste se zlomenou rukou nebo nohou, přesto se chystáte sednout za volant? Je to problém z hlediska pokuty či v případě nehody i problémy s pojišťovnou?
Skončili jste se zlomenou rukou nebo nohou, přesto se chystáte sednout za volant? Je to problém z hlediska pokuty či v případě nehody i problémy s pojišťovnou?
Každoročně se v zahraničí zraní tisíce Čechů, několik set jich dokonce i zemře. Repatriace, tedy převoz zraněného nebo nemocného turisty do zdravotnického zařízení nebo zpět do České republiky, pak může vyjít na statisíce. Pokud člověk nemá sjednáno cestovní pojištění, musí počítat se zaplacením nákladů ze svého. Transporty totiž nekryje Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC).
Náhrady za ztrátu výdělku po pracovním úrazu či po nemoci z povolání, ale také pro pozůstalé po zemřelých pracovnících by se měly od června zvýšit. Zvednout by se totiž měl průměrný příjem, ze kterého se počítají. Růst by měl stejně jako procentní část důchodu, která se kvůli vysoké inflaci od příštího měsíce mimořádně navyšuje o 8,2 procenta. Stejně jako u zaměstnanců by se měly upravit i náhrady po služebním úrazu či nemoci z povolání vojákům či policistům. Počítají s tím tři navrhovaná nařízení, která se chystá ve středu schvalovat vláda.
Léto je čas dovolených a bohužel také zvýšeného počtu úrazů. Potvrzují to statistiky pojišťoven i záchranných služeb. Samozřejmě, že nejlepší ochranou je chovat se tak, aby k úrazu nedošlo, ale někdy zkrátka nestačí, když si dává člověk pozor, a neštěstí je na světě. Vypořádat se s následky zranění pomůže úrazové pojištění. Jak si tuto pojistku správně nastavit, aby byla opravdu účinná?
V době letních prázdnin se cestovní pojištění prodává téměř samo. Lidé si ho sjednají na pár kliknutí přes internet, k zájezdu ho často automaticky nabízejí i cestovní kanceláře a agentury. Jenže v rychlosti bývá často i kámen úrazu, protože lidé pojistce nevěnují dostatečnou pozornost.
Sedmnáctiletý Alžířan se v Turecku stal hrdinou poté, co chytil dvouletou Syřanku, která při maminčině nepozornosti vypadla z okna v druhém patře bytového domu. Informoval o tom turecký list Daily Sabah.
Letní prázdniny jsou za dveřmi a jako každý rok se spousta Čechů chystá vyrazit do zahraničí. Ať už máte v plánu se týden slunit na pláži, nebo absolvovat horskou turistiku, měli byste při všech svých aktivitách myslet na své zdraví.
K zimním měsícům patří pobyty na horách a zimní sporty. Ty s sebou ale často nesou vyšší riziko zlomenin – zpravidla horních a dolních končetin. Naše kosti mají naštěstí úžasnou schopnost regenerace. Neustále v nich probíhá proces odbourávání a novotvorby kostní tkáně. Při zlomenině tak tělo doslova mobilizuje své síly a kost se během několika měsíců zcela zacelí. Jak ale tělu pomoci, aby vše proběhlo co nejlépe?
Občanské sdružení Paracentrum Fenix chce v Kníničkách u Brna stavět nové centrum pro lidi s poraněnou míchou, vzniknout by mělo do tří let. Ročně by mělo poskytovat péči asi 1500 pacientům. Investice si vyžádá asi 185 milionů korun, část peněz ale organizaci chybí, uvedly dnešní Hospodářské noviny (HN).
Vážný úraz, který člověku obrátí život naruby, nebo lehčí zranění, které vás jen na pár dnů či týdnů vyřadí z práce. S finančními následky obou typů komplikací může pomoct úrazové pojištění, které bývá součástí životní pojistky. V nabídce českých pojišťoven panují ale ohledně posuzování jednotlivých úrazů a vyplácených částek značné rozdíly. Vyplacené krytí se tak u jednotlivých ústavů může lišit i o desítky procent. Vyplývá to z tzv. Ratingu úrazového pojištění, který na základě podrobné analýzy dostupných pojistných produktů sestavuje společnost Broker Trust.
Pondělí nemá zrovna nejlepší image. Internet je přímo zaplavený vtipy, které tento den vykreslují jako mezinárodní den smutku, úzkostí a depresí. Allianz se rozhodla otestovat, nakolik se představy blíží realitě, a zkontrolovala statistiky všech pojistných událostí od roku 2015. Výsledek je jednoznačný – v pondělí zůstaňte raději doma.
Každý rok se ve školách zraní tisíce dětí, až třetina z nich při tělesné výchově. Každé čtvrté si přitom zraní hlavu. Zranění školáci i studenti mají právo na odškodnění, které zahrnuje mimo jiné i náklady spojené s léčením. Problém je, že školy často nemají dostatečné pojištění – buď ho totiž nemají vůbec, nebo je plnění nastaveno na nižší desítky tisíc. A to je pro odškodnění vážněji zraněných dětí zcela nedostatečné. Vyplývá to ze statistik společnosti Vindicia.
Mnohdy stačí jedna vteřina a neštěstí nás na dlouho, ne-li navždy vyřadí z aktivního života. Úrazy s sebou kromě zdravotních komplikací přinášejí také velké finanční problémy. Po nepříjemné události je totiž člověk nucen se vyrovnávat s dočasným nebo i trvalým výpadkem příjmu. V takovém případě je velmi dobrým pomocníkem správně nastavené životní pojištění, které však řada Čechů stále podceňuje.
Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyráží na hory v období jarních prázdnin 57 % lyžařů, tedy nejvíce v rámci celé zimní sezony. S rostoucím počtem lidí roste i počet srážek a přibývá vážných úrazů. Škody z odpovědnosti dosahují milionových částek.
Nebezpečí náledí se v zimě nevyhýbá ani udržovaným komunikacím a zdravotníci tak často ošetřují zlomeniny a podvrtnuté kotníky nebo poranění hlavy a páteře. I když lze v případě úrazu na ledovce v určitých případech získat adekvátní odškodnění od jejího provozovatele, cesta k takové finanční náhradě je často trnitá. Spolehněte se raději na úrazové pojištění, radí odborníci.
Pojišťovně České spořitelny pravidelně již několik let roste počet úrazů dětí začátkem školního roku. Zvýšení bývá zhruba o 20 procent. Nejčastěji se úraz týká dvanáctiletých dětí, častěji chlapců.
Pokud se jedná o zdraví, je člověk vždy tak opatrný, jak jen to jde - tedy většinou. Zcela předejít úrazům je de facto nemožné, a proto je dobré vědět, jak se zachovat v případě, že se něco takového v zahraničí stane.
1. dubna 2025 12:29
1. dubna 2025 12:11
31. března 2025 9:54
31. března 2025 9:30
30. března 2025 19:09
29. března 2025 22:46
28. března 2025 18:55
28. března 2025 10:03
28. března 2025 9:03
27. března 2025 14:02
27. března 2025 13:06
27. března 2025 12:11
27. března 2025 12:00
26. března 2025 11:58
26. března 2025 11:19
26. března 2025 10:31
V gynekologické ordinaci ve středočeských Líbeznicích došlo k nepříjemné situaci. Pacientka si přišla pro žádanku na specializované vyšetření kvůli problémům s otěhotněním, ale místo běžné návštěvy zažila šok. Podle jejích slov ji lékařka hrubě urážela, používala sprostá slova a nakonec ji vyhodila z ordinace. Celý incident si žena nahrála na video. Na případ následně upozornila TV Nova.
Zdroj: Marie Dvořáková
Český statistický úřad dnes potvrdil, že tuzemská ekonomika loni přidala jedno procento, když v posledním čtvrtletí stoupla meziročně o 1,8 procenta. Stěžejním tahounem ekonomiky byla spotřeba domácností, která však mohla být ještě znatelně výraznější – a růst celé české ekonomiky jakbysmet. Jenže Češi stále spoří až přespříliš.