Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Generální ředitel HSBC nečekaně odstoupil

Noel Quinn vedl bankovního giganta téměř pět let
Noel Quinn vedl bankovního giganta téměř pět let
Foto: HSBC

Výkonný ředitel skupiny HSBC Noel Quinn po téměř pěti letech ve funkci nečekaně odchází do důchodu.

Největší evropská banka oznámila, že aktivně hledá nástupce za 62letého Quinna, který ve funkci vydrží do doby, kdy bude jmenován nový výkonný ředitel. HSBC bere v úvahu kandidáty jak z řad interních zaměstnanců, tak i z externích zdrojů. Informuje BBC.

Tato zpráva přichází v době, kdy britský věřitel oznámil pokles zisku o 1,8 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku za první tři měsíce roku 2024.

HSBC uvádí, že zisk před zdaněním dosáhl 12,7 miliardy dolarů za dané období, což předčilo očekávání analytiků.

„Po intenzivních pěti letech pro mě nyní nastal ten správný čas, abych dosáhl lepší rovnováhy mezi svým osobním a pracovním životem,“ uvedl Quinn.

Quinn, který má za sebou 37 let v HSBC, byl poprvé dočasně jmenován generálním ředitelem v roce 2019, když byl jeho předchůdce John Flint odvolán. V březnu 2020 převzal vedení banky.

"Quinn řídil jak naši transformační strategii, tak vytvořil jednodušší a cílenější podnikání, které přináší vyšší výnosy," řekl předseda představenstva HSBC Mark Tucker. Spolu se svými čtvrtletními výsledky banka oznámila prozatímní výplatu investorům ve výši 0,10 USD za akcii a uvedla, že odkoupí zpět akcie až za 3 miliardy USD. Prodej je součástí snahy londýnské banky zaměřit se více na rychleji rostoucí trhy v Asii.

Shanti Kelemenová z hlavní investiční kanceláře M&G Wealth uvedla v pořadu BBC Today, že šlo „pravděpodobně o velmi intenzivních pět let“ a že Quinn „měl velmi dlouhou kariéru“. Dodala, že Quinn během svého působení ve vedení změnil podobu banky takovými činy, jako je prodej argentinského podílu HSBC, odchod z Kanady a posílení operací v Asii.

Témata:  Noel Quinn HSBC

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy