Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z Prahy na Island: Přímá letecká linka zahájí provoz příští týden

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Islandský národní dopravce Icelandair ve čtvrtek 1. června zahájí provoz přímé linky mezi Prahou a Reykjavíkem. Létat bude čtyřikrát týdně, zlepší také letecké spojení se Spojenými státy či Grónskem. Na linku nasadí letadlo Boeing 737 MAX s kapacitou 160 osob. Letiště Praha o tom dnes informovalo ČTK.

Dopravce bude z Prahy létat každé úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Linka bude v provozu i na podzim a v zimě po skončení letního letového řádu.

Podle ředitele leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslava Filipa nové přímé spojení podpoří nejen cestovní ruch na Island, ale také další možnost přestupu do dalších destinací v Severní Americe. S jedním přestupem se cestující dostanou například do Bostonu, Chicaga, Denveru či Montrealu. Mimo to také zlepší dostupnost Grónska či Aljašky.

"Je to poprvé, co nabízíme pravidelné lety do Prahy, a vidíme velké příležitosti v pohodlných přestupech na naše lety do a ze Severní Ameriky. Můžeme tak zvýšit propojení mezi oběma trhy a zároveň propojit obyvatele Islandu a Prahy," řekl v listopadu při představení nové linky generální ředitel společnosti Icelandair Bogi Nils Bogason.

Podle ředitele portálu Letuška.cz Josefa Trejbala o cesty na Island roste zájem dlouhodobě. "A nyní, když bude velmi pohodlné na Island cestovat, lze očekávat další nárůst poptávky po letenkách tam," dodal.

Z Letiště Praha se během letního letového řádu, který bude platit do konce října, létá do 152 destinací přímou linkou. Přibyly nové přímé linky do Gdaňsku, Bilbaa či Dubrovníku, od května funguje opět přímé spojení mezi Prahou a New Yorkem.

Letiště Praha letos cílí na odbavení 13,5 milionu cestujících, řekl nedávno ředitel Jiří Pos. V minulém roce letiště odbavilo 10,7 milionu cestujících, což však bylo stále pod úrovní čísel z roku 2019. Tehdy pražské letiště odbavilo 17,8 milionu pasažérů. S návratem k těmto číslům letiště počítá v roce 2026.

Témata:  Praha Island Cestování

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy