Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Londýn by měl navzdory brexitu zůstat předním finančním centrem, uvádí průzkum

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Londýn zůstane předním světovým finančním centrem, a to navzdory nejistotě související s odchodem Británie z Evropské unie. Podle průzkumu banky Lloyds to předpokládá většina finančních podniků. Průzkumu se zúčastnila více než stovka bank, pojišťoven a investičních společností. Se setrváním Londýna na pozici předního finančního centra počítají více než dvě třetiny respondentů, uvedla agentura Reuters.

"Lze tak dospět k závěru, že Londýn zůstane jedním z předních finančních center, ačkoli jeho status kvůli brexitu utrpěl újmu," píše se ve zprávě o výsledcích průzkumu.

Brexit vedl k odstřižení britského finančního sektoru od Evropské unie. Více než dvě pětiny respondentů předpokládají, že přístup k finančnímu trhu EU se plně neobnoví dříve než v roce 2023. Téměř třetina respondentů se dokonce domnívá, že se tak nestane nikdy.

Největší hrozbu podle průzkumu představují změny v regulačních podmínkách. Britské ministerstvo financí přišlo s řadou návrhů na reformy ve finančním sektoru, které ještě nebyly uvedeny do praxe. Některé podniky se podle průzkumu domnívají, že odklon od regulačních předpisů EU povede k posílení konkurenceschopnosti odvětví, jiné se naopak kvůli tomuto odklonu obávají poklesu konkurenceschopnosti.

Témata:  Londýn Brexit

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.