Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lockdown přeje nejen chalupám, ale i bytům s předzahrádkou

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Hlad po rekreačních objektech je stále větší, a to ještě jaro ani pořádně nezačalo. Navíc realitní makléři čekají na otevření okresů, aby mohly být realizovány domluvené prohlídky. Rekordní zájem je také o byty s předzahrádkou, či větší terasou.

„Lidé už nechtějí být zavřeni doma. Sice jaro ještě pořádně nezačalo, ale jakékoliv venkovní prostranství patřící k bytu, je obrovskou přidanou hodnotou. Stačí, když se ven dá dát domeček pro děti, posezení a třeba gril. Byty s předzahrádkami se v nabídkách moc dlouho neohřejí,“ popisuje aktuální praxi Hana Němečková z realitního portálu Vitio.cz.

Kombinace bydlení ve městě s kusem pozemku je v hledáčku lidí, kteří si většinou pořizují jednu nebo dvě nemovitosti za život. Takové nemovitosti totiž nejsou tak náročné na údržbu, jako je velká zahrada u domu a pořizovací i měsíční náklady jsou nižší. Zajímavostí je, že investoři spíše preferují byty bez předzahrádky, protože je to starost navíc. Pro pronájem, tedy na investici, stačí byt 2+kk s menším balkónem.

Chat a chalup je nedostatek

K bytu ve velkém městě si lidé často pořizují chatu či chalupu, ale momentálně se jedná o velmi nedostatkové zboží.

„Zájemců o rekreační objekty je opravdu mnoho, a to i o zahradní domeček v zahrádkářské kolonii, nebo o chalupu na samotě u lesa. Co bylo před lety neprodejné, dnes svého kupce zhruba do měsíce najde,“ upřesňuje Hana Němečková.

Chat a chalup je málo a jejich ceny rostou. Proto některým stačí si rekreační objekt jen pronajmout. Vzhledem k rozšířeným home office se chaty pronajímají i na delší dobu, třeba na měsíc a déle. Situace kolem kornaviru se nelepší, takže to vypadá, že letošní dovolená se bude odehrávat v České republice.

Témata:  chaty a chalupy byty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy