Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nedlužili, přesto přišli po exekuci o všechno! Jak je to možné?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

I rodina, která platí nájem, může skončit na ulici. Něco podobného se stalo paní Ivanovové z Tanvaldu. Bydlela v nájmu v domě, který šel do dražby. Dnes nejenže bydlí na ubytovně pro sociálně slabé, ale aniž by někomu něco dlužila, přišla i o všechny osobní věci a její děti o hračky.

Paní Ivanovová bydlela v penzionu v Lučanech nad Nisou. Zařídila si tu celkem hezké bydlení, platila 7500 korun nájem. Když se v prosinci dům náhle ocitl bez elektřiny, tepla a oblepili ho exekutoři, bylo jí jasné, že se musí vystěhovat.

"Povedlo se nám zachránit pro děti pár kousků oblečení, pár kousků nádobí asi tři knížky," popisuje Livie Ivanovová. Zbytek neměla kam odvézt a když jí exekutoři slíbili, že její věci nikdo nesebere, věřila jim. "Exekuce na tom nebyla. My s tou exekucí nemáme nic společnýho," říká.

Když se penzion jako celek nepodařilo vydražit, provedli exekutoři dražbu vybavení hotelu. A tato dražba byla úspěšná. Žena má podezření, že vítěz dražby možná omylem nebo úmyslně její věci odvezl.

"Oblečení, hračky, postýlku pro malýho, psací stůl, fotky, veškerý osobní věci. trojkombinace do kočárku. Autosedačky, kuchyňská linka. Veškerý ty věci měly hodnotu asi sto padesát až dvě stě tisíc," vyčísluje Livie Ivanovová. 

"Exekturský úřad zjistil, že do nemovitosti někdo vniknul a to oknem. A ihned o tomto spravil policii," vysvětluje mluvčí Exekutorské komory ČR Petra Báčová.

Žena, která přišla o téměř celý svůj majetek, teď bude podávat trestí oznámení. Jinak totiž nezjistí, co s ním je. Rodina se třemi dětmi se nyní tísní v této místnosti se společnými záchody a koupelnou na chodbě.

Témata:  lidé exekuce

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy