Půlmilionový plat? Odpovídá výši odpovědnosti, říká ředitel ČD

Generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz se před nástupem do funkce negativně vyjadřoval k výši manažerských platů, teď sám bere veliký plat, které i s odměnami může být až 592 tisíc měsíčně. Z posledních tří ředitelů mám nejméně, říká Kurucz.

Diskuse: 3

Ilustrační fotografie
reklama

„Platy mých předchůdců byly výrazně vyšší, než mám já. Je nutné si uvědomit, že kromě platu mám také velkou zodpovědnost, která je 25 tisíc lidí ve skupině a obrat 33 miliard," hájí výši svého platu v rozhovoru pro DV TV nový ředitel ČD.

Změnou proti minulým manažerům drah nemá Kurucz ve smlouvě doložku o zlatém padáku. „Osobně jsem to řešil s radou, že tohle nepožaduji. Myslím, že to je problém spíš pro zaměstnavatele než zaměstnance a já nechci stavět svoji kariéru na zlatých padácích. Odchodné se pak pobyhuje na polovině toho, co měl můj předchůdce," uvedl ředitel ČD.

Prioritou nového ředitele bylo snížit náklady drah o 200 milionů. „Za dva nebo tři měsíce ve funkci to tak rychle nejde. Ale pravda je, že v mezidobí oproti loňskému roku ušetřili 135 milionů. Takže si myslím, že jsme na velmi dobré cestě," dodal manažer.

Daniel Kurucz nastoupil do funkce v únoru, až do jara loňského roku byl členem představenstva Babišova Agrofertu a řídil dceřinou chemičku Synthesii. Vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické, titul MBA si doplnil studiem na ČVUT a Sheffield Hallam University.

Loading...
Témata: české dráhy

Diskuze: Půlmilionový plat? Odpovídá výši odpovědnosti, říká ředitel ČD

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky