Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda ušila boudu na zaměstnance. Raději si pohlídejte své šéfy

Vláda ušila boudu na zaměstnance. Raději si pohlídejte své šéfy

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Opozicí a prezidentem kritizovaná důchodová reforma má další problém. Vláda připravila na občany boudu. Pokud totiž vstoupí do druhého pilíře, budou si muset sami hlídat, zda za ně zaměstnavatel platí sociální pojištění.

Časopis Týden přišel s tvrzením, že vláda přestane doplácet nezaplacené sociální pojištění za zaměstnavatele. Kvůli tomu hrozí, že lidem, kteří budou spořit v druhém pilíři, bude snížen důchod, jelikož zaměstnavatel zapomněl zaplatit ono pojištění.„Lidé budou spořit u soukromých penzijních společností, kam budou moci převádět část sociálního pojištění. Podmínkou je, že navíc přidají peníze ze své kapsy. Problém však nastane, když zaměstnavatel neodvede za pracovníka sociální pojištění do penzijní společnosti,“ píše server Týden.cz.Jedná se tak o další problémové rozhodnutí vlády a především ministerstva práce a sociálních věcí, kterému šéfuje odstupující ministr Jaromír Drábek (TOP09). Ten přestál obrovský tlak veřejnosti i opozice kvůli zavádění reforem jako je ta důchodová nebo za rozjezd projektu sKaret. Kolem druhého zmíněného projektu se objevují spekulace, že víc než reformou jsou sKarty kšeftem pro kamarádíčky.Připomeňme, že ministr Drábek odstupuje poté, co byl zatknut jeho nejbližší spolupracovník a kamarád Vladimír Šiška. Ten měl nabídnout stomilionový úplatek v podobě zakázky ministerstva. Policie se prý zabývá i tím, že peníze z pochybných zakázek ministerstva mohly plynout na účet TOP09. Ta to ale odmítá.

Témata:  zaměstnanci sociální dávky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.