Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Vzpoura proti státu! Občan odmítl platit daně

VIDEO: Vzpoura proti státu! Občan odmítl platit daně

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Jak se vypořádat s rozhazovačným státem? Přestaňte mu platit. S takovýmto radikálním řešením přichází jeden z občanů České republiky ve videu uveřejněném na internetu.

Ve videu je prezentován otevřený dopis občana českému státu, Evropské unii a nadnárodním koncernům. Těm přeje „hodně štěstí na cestě do pekel“. Nejprve je v otevřeném dopise vzpomínáno na soužití autora se státem.Ten po něm od začátku žádal peníze. „Na vaše prosté „dej“ jsem si zvykl,“ říká. Stát je totiž investoval do školství, policie, lékařů. Státu prý tento podnikatel dával až polovinu svých zisků. A ten mu nikdy neřekl prosím či děkuji.Pak se tomuto podnikateli přestalo dařit. Žádal stát, aby chvíli počkal se svými žádostmi o peníze. Ten ale na něj poslal exekutory a hrozil soudy a kriminály. Mezitím ztratil rodinu a zadlužil se. To proto, aby byl schopen dál státu platit.Chvíli se výhružek zalekl, ale dnes už tomu tak není. Našel totiž řešení: „Já už vám prostě nic nedám“. Bude i dál platit. Ale teď bude platit přímo lékařům, farmářům, policistům, učitelkám a ještě mu něco zbude. „Vás nepotřebuji,“ vzkazuje zhrzený občan státu. Nepotřebuje prý předvolební kampaně, likvidování zemědělství ani pochybné státní zakázky.Se státem se hodlá začít bavit, až zmoudří. Do té doby mu nechce dát už ani korunu. Otázkou je, jak dlouho s tímto odporem nespokojený občan vydrží.Video za 6 týdnů shlédlo přes 125 tisíc lidí a v hlasování o oblíbenosti videa jednoznačně vítězí podpora autorovi dopisu.

Témata:  daně

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy