Kalousek slibuje: Dám 600 milionů navíc na železnici! Komu je sebere?

Ministři financí a dopravy se dohodli, že v příštím roce stát vydá navíc 600 milionů korun na financování regionální železniční dopravy a kraje tak dostanou plnou dotaci ve výši 2,6 miliardy korun. Agentuře Mediafax to ve středu potvrdil mluvčí rezortu dopravy Martin Novák.

Diskuse: 0

660
reklama

"Byly to klasické předběžné jednání před přípravou rozpočtu na další rok. Toto jednání proběhlo už minulé úterý, kdy byl pan ministr Dobeš za panem Kalouskem. V případě regionální dopravy tam ministr Kalousek slíbil, že těch 600 milionů korun navíc poskytne, takže už by nehrozily peripetie, které byly v loňském roce," uvedl Novák.

Podle memoranda z roku 2009, které se zástupci krajů podepsala předchozí vláda Jana Fischera, mají kraje nárok na roční dotaci ve výši 2,6 miliardy korun. V loňském roce však chtělo ministerstvo financí snížit tuto částku o 600 milionů korun s tím, že memorandum není závazné. Krajům hrozilo, že budou muset stamiliony vydat ze svého, což budilo negativní reakce. Nakonec došlo k dohodě, že stát poskytne z rozpočtu dalších 300 milionů korun a na zbytek se složilo ministerstvo dopravy, České dráhy, Správa železniční dopravní cesty a kraje.

K takovému "slepování" dotace pro regionální železnice by příští rok dojít nemělo. "Zatím je to ale jen dohoda, kterou musí ještě posvětit vláda a parlament," dodal Novák.

Loading...

Diskuze: Kalousek slibuje: Dám 600 milionů navíc na železnici! Komu je sebere?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky