Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněmovna bude schvalovat zvýšení přídavků na děti o 200 korun

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Sněmovna dnes bude schvalovat zvýšení přídavků na děti. Vláda navrhla jejich růst od ledna o 200 korun na 830 až 1530 korun měsíčně. Opoziční ANO a SPD zřejmě neuspějí s požadavky, aby se přídavky zvedly razantněji. Na programu jsou rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

Předlohu o zvýšení přídavků na děti projednají poslanci zrychleně ve stavu legislativní nouze. Novela také například srovnává podmínky příspěvku na bydlení mezi Prahou a ostatními obcemi a upravuje započitatelné příjmy pro účely dávek pomoci v hmotné nouzi.

Na přídavky na děti mají nárok domácnosti s čistým příjmem do 3,4násobku životního minima. Výše přídavku závisí na věku dítěte i na tom, zda aspoň jeden z rodičů pracuje.

Poslanci by se podle aktuálního programu mohli zabývat v takzvaném opozičním okénku dvojicí předloh poslanců SPD. Jde o zvýšení některých příspěvků na péči, které dostávají lidé se zdravotním postižením, a o růst rodičovského příspěvku o pětinu. Zda se Sněmovna k opozičním návrhům dostane, není jisté.

Témata:  poslanecká sněmovna přídavky na děti děti

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 15:27

Kvalita v každé kapce: Rozhovor s úspěšným výrobcem ovocných sirupů a minerálních vod

Přečtěte si o tom, jak jedna firma vybudovala své jméno díky kvalitě a inovativním obalům. Jak se jí podařilo rozšířit nabídku a udržet vysoký standard? Jaké výzvy přináší nákup surovin v zahraničí, a jakou roli hraje euro? Rozhovor s majitelem a jednatelem společnosti Kitl Janem Vokurkou.

Zdroj: Petr Hanisch

Další zprávy