Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněmovna bude schvalovat zvýšení přídavků na děti o 200 korun

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Sněmovna dnes bude schvalovat zvýšení přídavků na děti. Vláda navrhla jejich růst od ledna o 200 korun na 830 až 1530 korun měsíčně. Opoziční ANO a SPD zřejmě neuspějí s požadavky, aby se přídavky zvedly razantněji. Na programu jsou rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

Předlohu o zvýšení přídavků na děti projednají poslanci zrychleně ve stavu legislativní nouze. Novela také například srovnává podmínky příspěvku na bydlení mezi Prahou a ostatními obcemi a upravuje započitatelné příjmy pro účely dávek pomoci v hmotné nouzi.

Na přídavky na děti mají nárok domácnosti s čistým příjmem do 3,4násobku životního minima. Výše přídavku závisí na věku dítěte i na tom, zda aspoň jeden z rodičů pracuje.

Poslanci by se podle aktuálního programu mohli zabývat v takzvaném opozičním okénku dvojicí předloh poslanců SPD. Jde o zvýšení některých příspěvků na péči, které dostávají lidé se zdravotním postižením, a o růst rodičovského příspěvku o pětinu. Zda se Sněmovna k opozičním návrhům dostane, není jisté.

Témata:  poslanecká sněmovna přídavky na děti děti

Aktuálně se děje

24. července 2024 10:16

21. července 2024 21:04

SLEDUJTE: Joe Biden se vzdal kandidatury. Trump zatím nemá soupeře

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Jurečka vyzval členské státy EU ke zrychlení vyřizování důchodů pro občany, kteří pracovali v různých evropských zemích

V Bruselu jednali ministryně a ministři v rámci Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO). Českou delegaci vedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Ten na plénu předložil iniciativu, kterou vyzval ostatní ministry a ministryně, aby se ve svých zemích zabývali otázkou zrychlení vyřizování důchodů pro ty evropské občany, kteří využili svobody volného pohybu, a např. pracovali v různých státech EU. Rada se také zabývala otázkou nedostatku kvalifikovaných pracovních sil a začleněním osob se zdravotním postižením na trh práce.