Blíží se termín druhé splátky daně z nemovitých věcí

30. listopad je nejzazším termínem pro úhradu druhé splátky daně z nemovitých věcí. Tento termín se týká všech poplatníků, u nichž je daň z nemovitých věcí na rok 2023 vyšší než 5 000 Kč a současně nebyla celá daň zaplacena najednou do 31. května 2023.

Ilustrační fotografie
reklama

Pokud budete daň hradit na základě složenky, nejsnazší je využití uvedeného QR kódu a platby prostřednictvím internetového bankovnictví. To samé platí i v případě, kdy údaje k zaplacení daně dorazil do e-mailu či datové schránky. U všech variant je také uvedený bankovní účet finančního úřadu, na který se daň platí, včetně předčíslí a kódu banky. Další možností je platba na pobočce České pošty. V případě úhrady přes SIPO se pak o nic nemusíte starat, platba se odečte automaticky.


„Pokud by se poplatník dostal do situace, kdy není schopen vzhledem ke zhoršené ekonomické situaci uhradit do tohoto termínu celou splátku, může požádat finanční úřad o posečkání s úhradou této částky nebo o rozložení úhrady na splátky,“ vysvětluje Jan Kašpar, daňový poradce KODAP.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky