Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku lze u jedné z bank konečně opět spořit za více než procento ročně

CZK
CZK
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Čeští střadatelé si mohou konečně uložit své peníze tak, aby jim vynášely více než jedno procento ročně. Trinity Bank již podruhé během jednoho měsíce zvedá sazbu na spořicím účtu. Nabízí nyní svým klientům spoření s úrokovou sazbou 1,08 procenta ročně. Jedná se o momentálně nejvyšší sazbu, která je na spořících účtech v ČR k mání.

Úroková sazba přesahující jedno procento se vztahuje na vklady do sto tisíc korun. Částka nad sto tisíc korun je u Trinity Bank i nadále úročena sazbou 0,58 procenta ročně, která platí už od srpna s garancí do konce roku.  

V Česku v současnosti není jiná banka, která ba na spořícím účtu nabízela úrok přes jedno procento. V příštích týdnech a měsících lze ale předpokládat, že některé další, zejména menší banky budou Trinity Bank následovat. Sama Trinity Bank pak dost možná své sazby ještě zvýší. Umožní jí to měnová politika České národní banky.  

Guvernér Jiří Rusnok minulý týden v rozhovoru s autorem textu pro TV Nova uvedl (zde), že si umí představit, že zvedne ruku pro zvýšení základní úrokové sazby na každém ze tří letošních zbývajících řádných měnověpolitických zasedání bankovní rady. Pokud se připojí dostatečný počet Rusnokových kolegů z bankovní rady, což je poměrně pravděpodobné, vystoupí základní sazba ČNB ještě letos z nynější 0,75 nejspíše na 1,50 procenta. Takový růst sazeb by umožnil jít bankám v ČR na spořících účtech s úroky dále nahoru.  

Témata:  banky spoření

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy