Profil editora - Natálie Novoměstská

Martin Hájek

Martin Hájek

redaktor

Napište autorovi

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Ilustrační fotografie

Jak hospodaří české domácnosti? V rodinných financích tiká časovaná bomba

Finance

Polovina českých párů sdílí finanční produkty jako bankovní účty nebo stavební spoření. Riziko, že se k penězům nedostanou v kritickém okamžiku, však existuje – každý pátý Čech tuto situaci podle průzkumu Partners Banky zažil. Společné náklady si téměř čtvrtina párů dělí rovným dílem, zatímco další pětina podle výše příjmů. Starší páry nejčastěji spoří na důchod, mladší na pořízení nemovitosti.

Ilustrační fotografie

Česko zasáhne extrémní počasí. Bouřky mohou doprovázet kroupy

Aktuality

Meteorologové znovu varují před nadcházejícími bouřemi, které mají v neděli udeřit na území Česka. Některé z nich mohou být místy intenzivní a provázené kroupami, silnými větry a přívalovými srážkami. Zvláště na západě a jihozápadě Čech hrozí rychlé zvedání hladin řek. Výstraha platí až do nedělní 20. hodiny.

USA - Česko 0:1

MS v hokeji 2024 a Česko vybojovalo pohádkový víkend. Američané prohráli 0:1

Aktuality

Čeští hokejisté slaví postup do semifinále po těsné výhře 1:0 nad Spojenými státy. O jediný gól zápasu se postaral Pavel Zacha, zatímco brankář Lukáš Dostál předvedl vynikající výkon s 36 úspěšnými zákroky. V semifinále se český tým utká se Švédskem, které v prodloužení porazilo Finsko 2:1 zásluhou Joela Erikssona.

Ilustrační fotografie

Změny v penzijku: Od července 2024 víc peněz od státu, žádný příspěvek pro důchodce

Důchody a sociální podpora

Od 1. července 2024 vstoupí v platnost další změny v oblasti doplňkového penzijního spoření (DPS). Mezi nejdůležitější novinky patří zvýšení maximálního státního příspěvku na 340 Kč měsíčně a ukončení jeho poskytování klientům již pobírající starobní důchod. Změny se dotknou všech účastníků DPS bez ohledu na datum uzavření smlouvy.

Ilustrační fotografie

Vyrážíte autem na dovolenou do Itálie? Tohle vás může dostat do maléru

Magazín

Itálie každoročně láká stovky tisíc Čechů svými nádhernými horami, průzračnými jezery, rozmanitými mořskými plážemi a okouzlujícími historickými městy. Navíc nabízí jedinečné gastronomické zážitky, což z ní činí třetí nejpopulárnější destinaci pro české turisty, hned po Chorvatsku a Slovensku. Aby byla vaše italská dovolená opravdu nezapomenutelná, je důležité před odjezdem myslet na několik klíčových věcí, jako je cestovní pojištění, povinná výbava, zelená karta a další doklady, které je třeba mít u sebe fyzicky. Rovněž je dobré se seznámit se systémem dálničního mýtného a omezeními pro řidiče s řidičským průkazem kratším než tři roky.

Tramvaje od Škoda Group

Škoda Group koupila společnost Cegelec

Aktuality

Škoda Group koupila 100 % akcií společnosti Cegelec a.s. od VINCI Energies, člena nadnárodní průmyslové skupiny VINCI. Škoda Group tak rozšiřuje své portfolio o další komponenty pro různá vozidla hromadné dopravy a také zajímavý rozsah servisních služeb. Škoda navíc získává velmi zkušený tým pracovníků. Společnost Cegelec a.s. bude pokračovat ve své podnikatelské činnosti v rámci Škoda Group pod novým názvem Electric Components a.s. 

Česko - Finsko 1:0 (po sn)

MS v hokeji 2024: Češi vstoupili do šampionátu vítězně. Po nájezdech jsme Finy udolali

Aktuality

V zahajovacím duelu mezi Českem a Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze to byla bitva až do samotného konce. Ani v základní hrací době, ani v prodloužení nepadl jediný uznaný gól, a tak o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Ondřej Kaše a kapitán Roman Červenka se blýskli góly, zatímco brankář Lukáš Dostál zůstal na stodesetprocent čistý.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy