Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hodnota fúzí u kryptoměn v pololetí překonala celý rok 2019

Bitcoin, virtuální měna
Bitcoin, virtuální měna
Foto: Pixabay

Hodnota fúzí a akvizic v odvětví kryptoměn za prvních šest měsíců letošního roku překonala hodnotu za celý loňský rok. Počet uzavřených dohod byl sice nižší, transakce však byly objemnější, uvedla poradenská společnost PwC. Celková hodnota dohod za pololetí činila 597 milionů USD (13,9 miliardy Kč), zatímco v celém loňském roce dosáhla 481 milionů USD (11,2 miliardy Kč). Dojednáno bylo 60 spojení, zatímco loni to bylo 125.

Aktivita se nadále přesouvá z amerického kontinentu. Na celkovém objemu měly dohody uskutečněné v oblasti Asie a Tichomoří, Evropy, Blízkého východu a Afriky podíl 57 procent. Loni to bylo 51 procent.

"Očekáváme, že aktivita u fúzí a akvizic zůstane v následujících měsících vysoká, zvláště někteří větší nebo ziskovější hráči budou kupovat firmy, které nabízejí doplňkové služby k jejich aktuální nabídce," uvedl vedoucí oddělení kryptoměn v PwC Henri Arslanian. Podle něj se dá očekávat, že velcí hráči v odvětví budou nakupovat či investovat do různých podniků s doplňkovými službami, aby si udrželi dominantní postavení.

Kryptoměny teď zažívají příznivé období. Index Bloomberg Galaxy Crypto, který měří výkon největších kryptoměn obchodovaných v USA, od začátku roku zpevnil o více než 80 procent. Pozorně sledovaný akciový index Standard & Poor's 500 si připsal za stejnou dobu méně než deset procent.

Digitální měny těží z rozmachu decentralizovaného financování a zrání trhu. Finanční a technologické firmy, jako je například Square a MicroStrategy, vložily část svých peněz do kryptoměn, stejně jako legendární investor Paul Tudor Jones. To dál zvyšuje poptávku a ukazuje na zájem větších hráčů, poznamenala agentura Bloomberg.

Témata:  kryptoměny Bitcoin

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy