Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Do konce týdne se ale opět může vrátit k hranici 70 000 USD. Po minulém týdnu, kdy výrazně rostl, zažívá nyní bitcoin spíše ztráty. Zatímco na začátku měsíce se nejznámější kryptoměna vezla na vlně vysoké poptávky způsobené přílivem peněz do ETF, tento týden začal klesat po zprávách z USA. 

Ty naznačovaly oddálení snižování úrokových sazeb, které by podpořily zájem o investice do krypta. Následná informace o nižší inflaci za květen však optimismus ohledně snižování sazeb zase posílila. 

"I přes nižší cenu určitě nedoporučuji bitcoin prodávat, naopak očekávám, že cena pomalu poroste k 80 000 dolarů. Brzy by pak mohl atakovat 100 000 USD", dodává Martin Stránský, ředitel největšího českého prodejce krypta Bit.plus.

Témata:  Bitcoin kryptoměny

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Jak ušetřit v létě v domácnosti peníze? Na úsporné klimatizaci a levnější elektřině

Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat energeticky úspornou klimatizaci a správného dodavatele elektřiny, aby se vám investice co nejrychleji vrátila? A aby vás co nejméně trápily účty za elektřinu?