Nábor strážníků v Brně je inspirovaný PC hrami. A má úspěch

Strážníkům v Brně do plného stavu stále chybí asi 50 lidí. Nové kolegy začali loni na podzim lákat kampaní, která se inspirovala i retro PC hrami. Byla úspěšná, oproti předchozímu stavu se přihlásil zhruba dvojnásobek uchazečů o zaměstnání. ČTK to dnes řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Ilustrační fotografie
reklama

Tabulkových míst mají brněnští strážníci od roku 2016 přes 540, kvůli situaci na trhu práce se jim je ale nedaří naplnit. Zpravidla třikrát do roka pořádají kurzy pro nové strážníky, dokončovalo je sedm osm lidí, což zhruba dokázalo pokrýt odchody. Zájem o práci strážníků se ale od podzimu zvýšil.

"Od druhé poloviny září, kdy jsme náborové video zveřejnili, se do konce roku zájem uchazečů o práci zvýšil přibližně na dvojnásobek oproti srovnatelným obdobím za tři uplynulé roky. Personální oddělení si díky tomu mohlo jen během podzimu pozvat k pohovoru tři desítky zájemců, kteří by podle zaslaných materiálů mohli splňovat nároky kladené na strážníky," uvedl mluvčí. Podzimní kurz dokončilo 11 lidí, zimní dalších deset. Řady městských policistů navíc posílili i dva, kteří sloužili jinde.

Netradiční klip Brnocop (zde) je rozdělený do tří částí a v každé z nich je hrdinou strážnice nebo strážník, kteří musí čelit výzvám brněnských ulic. Při splňování jednotlivých úkolů například odchytávají zatoulaná zvířata nebo pronásledují zloděje, které tvůrci klipu přesunuli na střechy brněnských domů.

I přes zvýšený zájem uchazečů o zaměstnání brněnští strážníci stále shánějí zhruba 50 lidí. "Od září od městské policie odešlo 14 strážníků. Nahradit však potřebujeme i lidi, kteří odešli na rodičovskou dovolenou," uvedl Ghanem.

V nejbližší době se tak lidé s náborovou kampaní BrnoCop setkají ještě v rozhlasovém vysílání. Plánování další kampaně se podle Ghanema bude odvíjet především od situace na pracovním trhu. "Momentálně sledujeme, že volných pracovníků, kteří by mohli splnit stanovená kritéria, je minimum," uvedl mluvčí.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky