Monika Babišová

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).

Babiš s Trumpem si rozuměli, nešetřili komplimenty

Aktuality

Porozumění a vstřícnost byly patrné při dnešním setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s českým premiérem Andrejem Babišem. Trump odvedl Babiše do sídla amerických prezidentů s rukou položenou na rameni předsedy české vlády, před novináři v Oválné pracovně si potom oba politici vyměňovali komplimenty. Setkání provázel zájem českých i amerických novinářů, kteří pracovnu hlavy státu z velké části zaplnili.

Donald Trump při jednání s českým premiérem Andrejem Babišem v Oválné pracovně Bílého domu (7.3.2019).

Trump přivítal Babiše v Oválné pracovně. Melania i Monika byly také přítomny

Aktuality

Americký prezident Donald Trump dnes přivítal v Bílém domě českého premiéra Andreje Babiše. Je to poprvé od roku 2011, kdy je předseda české vlády na návštěvě v sídle amerických prezidentů. Trump s manželkou Melanií uvítali Babiše s jeho ženou Monikou u jižního sloupoví Bílého domu, společně se pak přesunuli k jednání do Oválné pracovny. Babiš připomněl podíl USA na vzniku Československa v roce 1918 a řekl, že chce stejně jako Trump svou zemi učinit velikou.

Andrej Babiš s manželkou Monikou při oficiální návštěvě USA

Babiš přivezl Trumpovi dar, který skončí v muzeu

Aktuality

Americký prezident Donald Trump a členové jeho rodiny dostali v prvním roce Trumpova úřadování v Bílém domě od zahraničních politiků dary v hodnotě přes 140.000 dolarů (3,2 milionu korun). Oznámilo to dnes ve výroční zprávě za rok 2017 ministerstvo zahraničí USA. Nejštědřejší byli státníci z Číny a ze Saúdské Arábie.

Monika Babišová a Andrej Babiš

Babišova manželka opustila vedení firmy, které vlastní Čapí hnízdo

Aktuality

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika Babišová rezignovala na post v představenstvu firmy Imoba, která vlastní areál Čapí hnízdo. Informuje o tom deník E15. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné padesátimilionové dotaci na Čapí hnízdo jsou obviněni Babiš, jeho manželka, švagr Martin Herodes a jeho dvě dospělé děti.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy