Ministerstvo pro místní rozvoj

Ilustrační fotografie

Dvacet let od vstupu do Unie může Česko poprvé financovat dostupné byty z veřejných zdrojů

Bydlení

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a Státní fond podpory investic dojednali s Evropskou komisí podporu dostupného bydlení v České republice z veřejných peněz. Díky tomu může stát financovat vznik nájemních bytů s nižším než tržním nájemným například pro mladé lidi do 35 let nebo prospěšné profese v regionech. Dotace a výhodné úvěry na projekty dostupného bydlení budou moci získat samosprávy i soukromé subjekty – už letos to budou zhruba dvě miliardy korun.

Ministerstvo zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví i MMR chtějí nižší DPH na rostlinné mléko

Ekonomika

Ministerstvo zdravotnictví i ministerstvo pro místní rozvoj požadují, aby rostlinné alternativy mléka spadaly v budoucnu do nižší, 12procentní sazby daně z přidané hodnoty. Ministerstva to uvedla mezi svými připomínkami k vládnímu návrhu konsolidace veřejných financí a obě svoji připomínku označila za zásadní. MMR chce také nižší sazbu pro pleny nebo menstruační potřeby.

Ministerstvo pro místní rozvoj

Ministerstvo pro místní rozvoj neproplatí 40 milionů na dotacích kvůli Babišově střetu zájmů

Ekonomika

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) neproplatí evropské dotace za 40 milionů korun, případně je bude vymáhat zpět. Důvodem je střet zájmů expremiéra a kandidáta na prezidenta Andreje Babiše (ANO), uvedl dnes server iROZHLAS.cz. Příjemci dotací totiž v projektech ve výběrových řízeních vybrali firmy z holdingu Agrofert, a to podle ministerstva v rozporu se zákonem. Peníze byly určené například školám, školnímu statku či Olomouckému kraji.

Ministerstvo pro místní rozvoj

Aktuality

Ministerstvo k dnešku schválilo 70 procent žádostí z COVID cestovní ruch

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) z programu COVID podpora cestovního ruchu k dnešku schválilo asi 70 procent přijatých žádostí, většinu jich proplatilo. Na účty podnikatelů odeslalo zatím zhruba 342,3 milionu korun. Ministerstvo to uvedlo na twitteru. Příjem žádostí skončil 29. ledna.

Ministerstvo pro místní rozvoj

Dotace jen na hřiště a rozhledny? Z ministerstva přišla odpověď, proč se nestaví strategické projekty

Finance

Kvalita projektů, které jsou propláceny z evropských dotací, se postupně zlepšuje. Už se nestavějí zbytečná golfová hřiště, akvaparky nebo rozhledny. V rozhovoru s ČTK to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Větší projekty je podle ní potřeba připravit dlouhou dobu dopředu. Je tak jistější financovat je ze státního rozpočtu.

Ilustrační fotografie

V ČR má vzniknout centrální evidence dražeb

Aktuality

V Česku má vzniknout centrální evidence dražeb, spravovat ji má ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Počítá s tím nový zákon o veřejných dražbách, který v pondělí projedná vláda. Jednorázové náklady na vytvoření tohoto systému jsou pět milionů korun. Zákon má dále například odstranit dosavadní nesoulad s občanským zákoníkem nebo zavést úpravu pro provádění elektronických dražeb.

Policie ČR

Na ministerstvu pro místní rozvoj zasahuje policie kvůli zakázkám

Aktuality

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují od dnešního rána v sídle ministerstva pro místní rozvoj na pražském Staroměstském náměstí. Zásah souvisí se zakázkami agentury CzechTourism, řekl ČTK šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Kriminalisté podle něj pouze zajišťují důkazy.

Ilustrační fotografie

Vláda chce zjednodušit stavební řízení. Na změnu zákona se čeká už několik let

Aktuality

Zablokovaný stavební proces, na který poukazuji už velmi dlouho, konečně přiměl někoho zodpovědného k razantnímu kroku. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová nyní přišla s několika tezemi, které by mohly současné tristní situaci pomoci. Jí vedený resort prý navíc připravuje zcela nový stavební zákon. Po desítkách novelizací stávající normy je to dobrá zpráva, informuje Ekospol.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.