Celníci

Celní správa, ilustrační fotografie

Celníci odhalili přes 600 zahraničních pracovníků, kteří porušili zákon

Aktuality

Celníci během uplynulých dvou měsíců odhalili více než 600 cizinců pracujících v Česku, u nichž zjistili porušení zákona. Z toho 67 zahraničích zaměstnanců pracovalo bez povolení k pobytu na území republiky a 241 cizincům chybělo platné povolení k zaměstnání. Zaměstnavatelům hrozí sankce až deset milionů korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Celní správa, ilustrační fotografie

Celníci zabavili v řetězci falešné zboží Apple za 11 milionů

Aktuality

Celníci na konci října zajistili v nadnárodním obchodním řetězci zhruba 4000 falešných produktů značky Apple za víc než 11 milionů korun. Šlo o příslušenství k mobilním telefonům - bezdrátová sluchátka, sluchátka s konektorem, nabíjecí a datové kabely a další zboží. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Jméno řetězce neuvedla.

Policie ČR

Policisté obvinili z krácení daní 24 lidí. Způsobili škodu přes 270 milionů

Finance

Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení daní, vzrostl na 24. Podle policie způsobili pachatelé škodu přes 270 milionů korun. Dva Češi, které kriminalisté pokládají za hlavní organizátory trestné činnosti, skončili ve vazbě a hrozí jim až 12 let vězení.

Celní správa, ilustrační fotografie

Celníci našli v polské dodávce 1,5 tuny nenahlášeného masa

Aktuality

Více než 1,5 tuny hovězího masa, které nebylo nahlášeno Státní veterinární správě, našli minulý týden celníci u Křelova na Olomoucku v dodávce s polskou poznávací značkou. Maso bylo určené k prodeji v Olomouci. Celníci o zásilce informovali Státní veterinární správu. ČTK to dnes řekla mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová. Veterináři případ prověřili a závadu nenašli. Polské hovězí maso určené k přípravě kebabu bylo poté předáno odběrateli.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.