Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dívky se pokusily propašovat z Dubaje do Česka 40 kilo tabáku

Celní správa, ilustrační fotografie
Celní správa, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Dvě cizinky, které se pokoušely dovézt do Česka nelegálně 40 kilogramů tabáku, zadrželi minulý týden celníci na pražském letišti.

Celkem 800 balení tabáku se ženy pokusily propašovat ve svých zavazadlech. Únik na cle a daních celníci odhadují na více než 185.000 korun, uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Ženy ve věku 19 a 21 let přiletěly do Prahy pravidelnou linkou z Dubaje. Podezřelé předměty v jejich zavazadlech odhalili celníci při rentgenové kontrole. "Následně vlastní fyzickou kontrolou cestovních tašek a batohů nalezli 700 kusů balení po 50 gramech tabáku ke kouření značky Cutters Choice a 100 kusů balení po 50 gramech tabáku ke kouření značky Golden Virginia Original," uvedla Miškovská.

Odhalením tabáku vznikl únik na cle a daních za více než 185.000 korun. Případ celníci předali policii k zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Témata:  ženy Celníci letiště tabák

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 11:21

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

Češi porazili celou EU. Chudoba se jim vyhýbá nejvíc

Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2024 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,3 procenta obyvatel České republiky, což je nejnižší podíl ze všech zemí EU a také druhý nejnižší podíl v historii ČR. Lépe Česko dopadlo jen v roce 2021, kdy daný podíl činil 10,7 procenta. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy