Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Celníci zabavili v řetězci falešné zboží Apple za 11 milionů

Celní správa, ilustrační fotografie
Celní správa, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Celníci na konci října zajistili v nadnárodním obchodním řetězci zhruba 4000 falešných produktů značky Apple za víc než 11 milionů korun. Šlo o příslušenství k mobilním telefonům - bezdrátová sluchátka, sluchátka s konektorem, nabíjecí a datové kabely a další zboží. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Jméno řetězce neuvedla.

Další kroky podle ní záleží na majiteli ochranné známky. V případě potvrzení podezření z porušení práv duševního vlastnictví obvykle následuje likvidace zboží.

"Do kontrolní akce byli zapojeni příslušníci z olomouckého a středočeského celního úřadu. Celníkům se podařilo po dohodě s obchodním řetězcem zablokovat prodej zájmového zboží a zabezpečit jeho stažení," uvedla Kaňková.

Mluvčí doplnila, že při kontrolní akci nazvané Jablko pracovníci celní správy dodržovali veškerá hygienická opatření v souvislosti s epidemií koronaviru. Byli vybaveni osobními ochranným prostředky, zejména jednorázovými rukavicemi a respirátory třídy FFP2, dodala.

Témata:  Celníci Apple

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy