Celníci zabavili v řetězci falešné zboží Apple za 11 milionů

Celníci na konci října zajistili v nadnárodním obchodním řetězci zhruba 4000 falešných produktů značky Apple za víc než 11 milionů korun. Šlo o příslušenství k mobilním telefonům - bezdrátová sluchátka, sluchátka s konektorem, nabíjecí a datové kabely a další zboží. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Jméno řetězce neuvedla.

Celní správa, ilustrační fotografie
reklama

Další kroky podle ní záleží na majiteli ochranné známky. V případě potvrzení podezření z porušení práv duševního vlastnictví obvykle následuje likvidace zboží.

"Do kontrolní akce byli zapojeni příslušníci z olomouckého a středočeského celního úřadu. Celníkům se podařilo po dohodě s obchodním řetězcem zablokovat prodej zájmového zboží a zabezpečit jeho stažení," uvedla Kaňková.

Mluvčí doplnila, že při kontrolní akci nazvané Jablko pracovníci celní správy dodržovali veškerá hygienická opatření v souvislosti s epidemií koronaviru. Byli vybaveni osobními ochranným prostředky, zejména jednorázovými rukavicemi a respirátory třídy FFP2, dodala.

Témata: Celníci | apple | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky