bouřky

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí na noc a sobotu 13. července

Aktuality

Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a jihovýchodě a chladnějším na západě a severozápadě, které se bude zvolna přesouvat k východu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Česko zasáhne extrémní počasí. Bouřky mohou doprovázet kroupy

Meteorologové znovu varují před nadcházejícími bouřemi, které mají v neděli udeřit na území Česka. Některé z nich mohou být místy intenzivní a provázené kroupami, silnými větry a přívalovými srážkami. Zvláště na západě a jihozápadě Čech hrozí rychlé zvedání hladin řek. Výstraha platí až do nedělní 20. hodiny.

déšť

V části Čech bude vydatně pršet, na Moravu a do Slezska dorazí silné bouřky

Aktuality

V Čechách bude až do úterního rána vydatně pršet. Nejintenzivnější déšť očekávají meteorologové v centrálním pásu Čech od jihu k severu, a to hlavně dnes pozdě večer a v noci. Na Moravě a ve Slezsku zase hrozí silné až velmi silné bouřky s přívalovým deštěm. Po deštích se mohou hladiny některých řek odvodňujících zejména Jeseníky, Beskydy, Bílé Karpaty a také toky v jižních a středních Čechách zvednout na první, tedy nejnižší povodňový stupeň.

Ilustrační fotografie

V Česku budou dnes místy silné bouřky, riziko požáru už nikde nehrozí

Aktuality

V celé České republice se budou do dnešního večera ojediněle vyskytovat silné bouřky doprovázené větrem, přívalovými srážkami, případně krupobitím. S ohledem na deštivé počasí tak po několika týdnech už není v žádném kraji riziko vzniku a šíření požárů, tedy ani na Vysočině a jižní Moravě, kde dosud hrozilo.

bouřky

Česko ve středu zasáhnou silné bouře s nárazy větru až 70 km/h

Aktuality

Na celém území České republiky hrozí ve středu silné bouře. Budou je doprovázet intenzivní srážky, menší kroupy a vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Na východě země mohou srážkové úhrny dosáhnout až 50 milimetrů. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Část Česka zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

Aktuality

Na severozápadě Čech se dnes odpoledne a večer ojediněle vyskytnou silné bouřky, při kterých může spadnout kolem 30 milimetrů srážek. Bouřky budou při postupu směrem k východu slábnout, sdělil ČTK Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Bouřky v Česku způsobily škody za desítky milionů korun

Pojištění

Silné bouřky, které zasáhly v minulých dnech zejména jižní části Česka, způsobily klientům pojišťoven přes tisíc škod za několik desítek milionů korun. Vyplývá to z vyjádření největších pojišťoven. Nejčastěji bouřky poškodily střechy a přístřešky a lámaly stromy. Pojišťovny předpokládají, že hlášení přibydou po víkendu.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Noční bouřky byly oproti výstraze slabší. Meteorologové čelí kritice, že lidi zbytečně vystrašili

Bouřky, které v noci na dnešek přešly přes západní část republiky, byly mírnější, než očekávali meteorologové. Hasiči měli kvůli počasí přes stovku zásahů. V několika krajích vyjížděli hlavně k popadaným stromům, nejčastěji na Domažlicku. Větší materiální škody, problémy v dopravě nebo výpadky elektřiny ale nemuseli řešit. Pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociálních sítích uvedli, že modely bouřky přesně předpovídat nelze, což se nyní znovu potvrdilo.

Ilustrační fotografie

Česko zasáhnou odpoledne velmi silné bouřky, mohou se rozvodnit řeky

Aktuality

Velmi silné bouřky mohou dnes zasáhnout jihovýchod Česka. Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí, který v pondělí kvůli hrozícím bouřím vydali pro východní část Čech, Moravu a Slezsko. Hrozí silný vítr, přívalový déšť a s ním spojené rozvodnění řek. Místy mohou padat kroupy. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Aktuality

Na Česko se ženou bouřky a silný vítr, varují meteorologové

Meteorologové varují před bouřkami, které mohou v úterý odpoledne zasáhnout pás od jižních po východní Čechy, Moravu a Slezsko. Ojediněle hrozí přívalový déšť a silný vítr. Výstraha platí od úterních 12:00 do 20:00. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Odpoledne dorazí do západní poloviny země silné bouřky

Aktuality

Odpoledne a večer se mohou v západní polovině republiky objevit silné bouřky s přívalovým deštěm, nárazy větru a menšími kroupami, uvedli meteorologové. Aktuální výstraha meteorologů platí od 13:00 do 20:00 a týká se Prahy, Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého kraje a téměř celého Jihočeského kraje.

Ilustrační fotografie

V Čechách se v pátek místy vyskytnou silné bouřky, do té doby zůstane vedro

Aktuality

V Čechách se v pátek odpoledne a v noci na sobotu ojediněle objeví bouřky doprovázené přívalovým deště a silným větrem. Tvořit se budou od západu a v noci při postupu směrem na Moravu budou slábnout. Teploty zůstanou v pátek v celé České republice ještě tropické, přičemž na většině území Čech a na jihu Moravy překročí 34 stupňů. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.